Záhady 2. světové války

Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Baronet - 1998
ISBN: 80-7214-124-4

Baronet (1998) 80-7214-124-4 256

Záhady druhé světové války se vrací k doposud k největšímu válečnému konfliktu na naší planetě. Autor sbíral ke knize materiál po více než dvě desetiletí. V průběhu téměř čtvrtiny století detailně prozkoumal celou řadu předních vojenských archivů. Výsledkem Breuerova úžasného úsilí je vynikající dílo, popisující řadu skutečných případů, které nám budou mnohdy připadat zcela neuvěřitelné. Rovněž šíře autorova záběru je fascinující. Jeho kniha obsahuje více než sto napínavých a často velice záhadných příběhů. Dočteme se strhující vyprávění od německého přepadení Polska přes útok na Pearl Harbour až po tichomořskou válku. Jedním z příkladů je historie americké ponorky Tang, která v průběhu námořních bojů zničila více japonských lodí než kterékoliv jiné americké válečné plavidlo. Jeji poslední torpédo rovněž zasáhlo cíl - avšak cíl naprosto neočekávaný. (Založil/a: hagi)