Původ

Původ

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4290-3

Knižní klub (2014) 978-80-242-4290-3 320

Tajemství původu člověka zůstávalo po tisíciletí skryto. Teď hrozí, že jeho prozrazení povede k záhubě celého lidstva… Vědkyně NASA Lynn Edwardsová a její tým objeví v Antarktidě zmrzlé tělo – je staré patrně čtyřicet tisíc let, avšak oděné v moderním oblečení, a podle všeho je lidské. Nebo ne? Než o něm stihnou zjistit víc, někdo spáchá na výpravu atentát, jen Lynn vyvázne jako zázrakem živá. A odhodlaná zjistit pravdu – o obrazcích v Nazce, o Oblasti 51, o Atlantidě. A o tom, kdo žil na Zemi před námi a nepřestal po ní toužit… Poutavý, originální a napínavý konspirační thriller. (Založil/a: Kůstka)

Morsie
  25. 2. 2014, 16:15
Myslela jsem, že to bude blbost - jako většina sci-fi, co si bere na paškál konspirační teorie. No v případě Původu jsem se šeredně spletla! Sakra, to je neskutečně čtivá a dobrá věc. Autorovi se povedlo zakomponovat skutečné domněnky některých vědců (pro někoho pavědců) a vystavět na tom svůj výborný román. Už dlouho jsem neměla tu možnost přečíst si takhle dobré sci-fi. Je to jako kdyby si daly rande Akta X a da Vinciho kód.
Draconian
  5. 3. 2015, 20:45
Dobře napsaný akční příběh s chytře využiými znalostmi konspiračních teorií. Četl jsem se zájmem a i když jsem šokován nebyl, přeci jen jsem byl "Původem" překvapen. Je to lehké a přívětivé čtení (nic nad čím by musel člověk dumat, co tím asi autor myslel). Závěr je poměrně překvapivý..avšak mne trochu zamrzel, ale bod nahoru pro autora, že (spoiler)........ to nekončí sladkým happy endem.
Budulman
  29. 6. 2014, 17:42
Celkově super počtení, knížka má spád, o překvapení není nouze, jak už bylo uvedeno hodněkrát, spousta situací, které jsou ne že by neuvěřitelné, ale občas nesmyslné, nebo možná lépe řečeno "účelné".
Každopádně jsem si "Původ" užil.
No a konec... čekal jsem milion jiných konců, ale tohle opravdu ne :o)
Míša.MCL
  3. 8. 2015, 22:29
Knížka má spád, přečetla jsem jí jedním dechem a nemohla jsem se odtrhnout a dychtivě čekala, jak to skončí... a velice mě to překvapilo. Musím říct, že mi nečekaný závěr zkazil jinak celkově dobrý dojem z knihy.