Snadný terč

Naše vojsko - 2014
ISBN: 978-80-206-1380-6

Naše vojsko (2014) 978-80-206-1380-6 240

Černý pátek
Americké největší nákupní centrum na předměstí Minneapolis 15.00 hod.
Deset tisíc lidí se mačká v tlačenici v uličkách, chodbách, výtazích a na pohyblivých schodištích nákupního centra America, připomínajícího obří Rubikovu kostku, jejíž součástí je zábavní park, umístěný v prostorném atriu v samém středu stavby. Z těchto lidí jich devět tisíc devět set osmdesát osm přišlo nakupovat. Zbylých dvanáct přišlo zabíjet. Hunterův nový strhující thriller Snadný terč je v podstatě kronikou jednoho dne, v němž se odehrává nemyslitelné: dvanáct mužů zahájí palbu v chodbách a na schodištích nákupního centra a žene dav před sebou.
Lidé z horních pater se pokoušejí ukrýt nebo utéci všemožnými způsoby z objektu. Nicméně ozbrojencům se během několika minut podaří soustředit do prostoru zábavního parku více než tisíc lidí.
Ray Cruz, jeden z hrdinu posledního Hunterova bestselleru Dead Zero, je v nákupním centru se svou snoubenkou a její rodinou. Odstřelovač námořní pěchoty si po odchodu z armády myslí, že už s plížením a zabíjením skončil. Jenže mezi tisíci lidmi, kteří se dostali do pasti, je jediný, kdo má nějaký plán a také odvahu pustit se do konfrontace se skupinou teroristu, jež sama sebe nazývá „brigádou Mumbai“. Jediné, co nyní potřebuje, je zbraň. (Založil/a: Kůstka)

plobb
  25. 9. 2016, 9:45
Moje první kniha od autora a můžu říct, že zaujala. Rychlý spád, různé pohledy ať už hodných nebo zlých hochů. Prostě pohodové čtení. Dovedl bych si představit trochu komplikovanější důvody proč vlastně ke všemu došlo, ale to je jen můj pocit. Knihu jsem zvládl za dva dny a chtělo se mi k ní stále vracet. Mohu jen doporučit.
wendel
  1. 7. 2016, 10:25
Spíše průměrná kniha, kde teroristé obsadí nákupní centrum. Není to sice špatně napsané, ale až na pohnutky hlavního padoucha ( a také jeho identitu) je to klasická osvobozovací akce SWATu.