Kronika rodu Spiderwicků 1: Klíč k určování kouzelných tvorů

Kronika rodu Spiderwicků 1: Klíč k určování kouzelných tvorů Originální název: Spiderwick Chronicles I: The Field Guide

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2253-0

Knižní klub (2008) 978-80-242-2253-0 116
Knižní klub (2004) 80-242-1293-5 116

Tajemný starý dům, kam se přestěhovali sourozenci Graceovi s maminkou, vypadal jako „deset chatrčí nalepených jedna na druhé. Dům měl několik komínů a celou tu prapodivnost korunoval železný plůtek, který mu trůnil na střeše jako obzvlášť výstřední klobouk." V domě se začnou dít podivné věci. Dvojčata Jared a Simon a jejich starší sestra Mallory tuší, že tu nejsou sami. Potom Jared v podkrovní místnosti bez dveří, kam lze vstoupit jen pomocí výtahu na jídlo, objeví zatuchlý kufr s falešným dnem a v něm knihu se zažloutlými listy a s tajemným názvem: Klíč Arthura Spiderwicka k určování kouzelných tvorů kolem nás. Ano, jejich tušení se potvrdilo! Ve starém domě a jeho okolí se to hemží nejrůznějšími skřítky, šotky a dalšími nadpřirozenými bytostmi.

Série knih o dětech, které vstoupily do světa kouzelných tvorů, se setkala s nebývalým zájmem čtenářů v mnoha zemích. (Založil/a: Paya888)

Alyss Mainwaringová
  22. 8. 2014, 21:09
O Kronice rodu Spiderwicků jsem se doslechla na základní škole, tedy před několika lety. Obal ani obsah knihy mě nepřitahoval, nicméně není to tak dlouho, a já se rozhodla ji přečíst - je poměrně útlá, se spoustou obrázků, takže stačily dvě cesty vlakem. :)
Myslím, že kniha je ve všech ohledech zcela průměrná, jen bych chtěla upozornit: cílová skupina čtenářů této knihy jsou děti od osm do dvanácti let... :)
Buřinka
  12. 10. 2016, 17:45
Z celé série (kterou mám v knihovničce) jsem se synem četla zatím jen první díl. Musím říci, že jsem bohužel viděla nejdříve film a ač je to v mém případě divné, tak se mi líbil víc než kniha. Knížka obsahuje černobílé kresby a myslím, že vzhledem k počtu stran (i fantezii v příběhu) si určitě své čtenáře najde.
evik9
  29. 9. 2016, 10:46
Super knížka pro děti. Asi mám v sobě kus dítěte, protože mě moc bavila. Vlastně všechny díly. Pro děti i dobrá velikost. Než je to přestne bavit, je to přečtené.
Matys
  23. 4. 2015, 13:54
Kroniku rodu Spiderwicků jsem četl, když jsem byl ještě malý a neskutečně mě uchvátila. Před nedávnem jsem jí znovu objevil v knihovně a zážitek se opakoval. Knihy jsou sice primárně určeny pro mladší generace, ale jejich čtivost a nápaditost dokáže zabavit i mnohem starší čtenáře (i když by jí neměli brát tak vážně). Jednotlivé postavy mají charakter a nejsou stereotypní. Svět a kouzelná stvoření jsou originální a před očima se vám pořad oběvuje něco nového a nečekaného. Už to stačí na kvalitní fantasy. Doporučil bych komukoliv, kdo má toleranci pro místy se oběvující prvky knih pro děti.