Jídlo na prvním místě

Jídlo na prvním místě

Podtitul: Vyzkoušejte Whole30 a změňte svůj život k nepoznání aneb paleo mýtů zbavené

Jan Melvil Publishing - 2014
ISBN: 978-80-87270-67-7

Jan Melvil Publishing (2014) 978-80-87270-67-7 336

To, co se dozvíte v této mimořádné knize zní jako zázrak. Obnova sil, lepší trávení, zbavení se zdravotních problémů a jen tak mimochodem optimalizace hmotnosti. Melissa a Dallas Hartwigovi vám představí strhující příběh biochemických reakcí organizmu na složení potravy, dopřejí vhled do vzájemných vztahů hladin hormonů, vysvětlí závislost mozku na cukru a hlavně, ukáží cestu z bludného lesa nezdravých návyků.

Autoři ukazují, že už během 30 dnů po změně stravovacího plánu sestaveného podle jejich instrukcí dochází ke zlepšení stavu mnoha chronických, obtížně léčitelných onemocnění, jako jsou: cukrovka · vysoký cholesterol · vysoký tlak · obezita · akné · ekzém · lupénka kopřivka · astma · alergie · infekce dutin · migrény · pálení žáhy · celiakie Crohnova choroba · syndrom dráždivého tračníku · deprese sezónní afektivní porucha · poruchy příjmu potravy · ADHD · endometrióza neplodnost · artritida · Lymská borelióza · snížená činnost štítné žlázy · fibromyalgie.

Kniha se delší dobu pohybuje v žebříčcích bestselerů v New York Times, je i po roce a půl od vydání 106. nejprodávanější knihou v americkém Amazonu a má tamtéž 935 čtenářských recenzí s průměrným hodnocením 5/5, vysvětluje nejen teoretické výhody přechodu na Whole30 (tedy víceméně na paleostravu), ale nabízí i praktický postup, jak životní změnu začít. Množství receptů a tipů je doplněno vysvětlením, jak na jednotlivá jídla reaguje naše tělo. Sympatičtí autoři vás postupně a s humorem převedou k zdravým návykům, díky nimž dochází ke zlepšení stavu celého těla, hormonální rovnováze, ústupu zažívacích obtíží a redukci zánětlivých procesů. (Založil/a: jaryj07)

Dallas Hartwig Dallas Hartwig

Melissa Hartwig Melissa Hartwig

keddy79
  29. 8. 2015, 17:37
Strašně mne iritovaly kecy okolo a pořád dokola: a teď dávejte pozor, za chvíli si povíme, za chvíli se dozvíme, vzpomínáte si ...) Čtenář má co dělat, aby té změti keců našel relevantní informaci. Autoři tvrdí, že se opírají o věděcké studie, ale už nám nepoví, které studie to byly. Tímto některé věci působí nedůvěryhodně. Nechápu, jak se tohle mohlo stát bestsellerem
MíšaM
  20. 8. 2015, 23:14
Chvilkami je to málo vědecké, moc "zkušeností" čtenářů. Jinak je to ale skvěle napsáno, rozumím tomu, vyzkoušela jsem a opravdu to pomohlo mému zdravotnímu stavu! Mohu jen doporučit.
Klárenzí Šimáková
  19. 7. 2015, 9:34
Je to čtivé, je to rozumné, není to striktní a diktující. Knížka, která zkrátka může změnit pohled na stravu a změnit tak celkově Váš život. Mám více energie, lépe spím a troufám si říct, že tu největší zásluhu na tom má právě Dallas a Melissa :)
lucias2106
  30. 10. 2015, 13:48
Pro někoho, kdo hledá alternativní způsob "léčby" a zajímá se o zdravou stravu, knihu doporučuji. Mě to na hodně věci upozornilo. Knihu mi doporučili kamarád, který závodně běhá a moderní paleo mu pomáhá v běhání.
justiii
  3. 10. 2015, 16:26
V závěru knihy jsou uvedeny i studie, ze kterých autoři čerpají- kdyby někdo dočetl až do konce, dozvěděl by se to... Jinak skvělá kniha, mohu jen doporučit.