K výšinám císařského trůnu

K výšinám císařského trůnu

Podtitul: v tajných službách Otce vlasti

Originální název: K výšinám císařského trůnu
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Moba - 2014
ISBN: 978-80-243-5817-8

Moba (2014) 978-80-243-5817-8 224

Píše se rok 1354 a před římským a českým králem Karlem stojí poslední úkol jeho politické kariéry – korunovace císařem. Ale než se tak stane, musí rozhodnout v choulostivé záležitosti míru mezi Anglií a Francií, získat souhlas papeže Inocence a překonat odpor svého úhlavního nepřítele vládce Milána kardinála Viscontiho. Proto se ještě před Karlovou korunovační jízdou do Říma vydává do Itálie jeho tajný agent dominikánský mnich Pavel. Domnívá se, že cesta do země jeho studentských let bude tentokrát pouhým výletem, ale brzy se přesvědčí, že ve skutečnosti na něj doslova na každém kroku číhá nebezpečné dobrodružství… (Založil/a: Laponka)

Jan Bauer Jan Bauer
*11.04.1945

Ariko
  30. 4. 2015, 20:12
Bohužel, nedočtu :( Hned na začátku mne trochu rozladil fakt, že autor podal nepravdivou informaci ohledně smrti druhé ženy Karla IV. - Anna Falcká nezemřela při porodu. Přemýšlela jsem zda se nemohla stát tisková chyba a nebyla zaměněná Anna Falcká s Annou Svídnickou, ale těžko - je zde přesně psáno, že se jedná o Karlovu druhou ženu a že díky svatbě s ní došel míru s Wittelsbachy.
Díky této zkušenosti si asi vyškrtávám pana Bauera ze seznamu knížek.... od historického románu očekávám, že bude mít alespoň základní data skutečně podložená. Samozřejmě se jedná o literaturu beletristickou, a tak chápu případné smyšlené okrajovější zápletky, nějaký ten okořeněný milostný vztah apod. ale nikoliv zaměňování důležitých informací. To by se nemělo stát a hlavně ne u tak známého autora.