Kalibánova válka

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Triton - 2014
ISBN: 978-80-7387-724-8

Triton (2014) 978-80-7387-724-8 456

Na Ganymedu, obilnici vnějších planet, je příslušnice Marťanské vesmírné pěchoty svědkem zmasakrování své čety nestvůrným supervojákem. Na Zemi se vlivná politička zoufale snaží zabránit meziplanetárnímu válečnému konfliktu. Venuši zabrala mimozemská protomolekula, způsobila na ní obrovské, záhadné změny a hrozí, že se rozšíří do celé sluneční soustavy.

V nesmírné pustině vesmíru, na lodi jménem Rosinante, Jim Holden a jeho posádka ve službách Spolku vnějších planet udržují klid a mír. Když se ujmou prohledávání válkou zničeného Ganymedu, aby pomohli najít unesené dítě, vychází najevo, že budoucnost lidstva závisí na tom, zda jediná loď dokáže zabránit mimozemské invazi, která už možná začala... (Založil/a: mitulka)

James S. A. Corey James S. A. Corey

Balu
  14. 4. 2015, 1:14
Nebudu zastírat jisté zklamání. Kalibán se podobně jako Leviatan dobře čte, ale nějak mi připadalo, že se poněkud vytratilo to napětí a tah prvního dílu. Možná je to tím, že Leviatan musel všechno budovat od začátku - celou situaci mezi jednotlivými mocnostmi, jejich záměry a protomolekulu - zatímco zde máme všechny karty už od začátku vyložené na stole a v hrubých obrysech už tušíme, jak se věci mají. Připadá mi, že i ty akční pasáže jsou nyní vzaty nějak stručněji než v Leviatanovi.
Ovšem nechápejte mě špatně - Kalibán není špatná kniha, to vůbec ne. Je to dobrá kniha, ale je 'jen' dobrá oproti vynikajícímu Leviatanovi.
Taylor
  7. 1. 2015, 8:34
Stejně skvělá kniha jako Leviatan se probouzí. Space opera se vším všudy. Dozvíme se opět něco více o gravitaci, přetížení, protomolekule, budeme svědky téměř totálního vyhlazení populace jednoho měsíce, zaválčíme si ve vesmíru, potrestáme padouchy a budeme směle pokračovat ke 3 dílu.:))