Slávek + Mirek + 6 HP

Originální název: Slávek + Mirek + 6 HP
Poprvé vydáno celosvětově: 1935

Josef Hokr - 1935

Josef Hokr (1935) 208

Knížka z roku 1935, tedy z období První Republiky z knihovničky Robinson přináší dobrodružné prázdniny dvou dvanáctiletých kluků, kteří jsou dvojčaty k nerozeznání. A občas také pěkná kvítka. Navštěvují reálné gymnázium v Plzni a o letních prázdninách vyráží do Zakarpatské Rusi, která tehdy bývala součástí Československa společně se šesti koňskými silami. Zažijí nejen zálesácká dobrodružství, ale i nefalšovanou detektivní zápletku s uprchlými zločinci. Jak to celé dopadne, musí zjistit sám čtenář. Knížka je přes své stáří psána tak, že je velmi čtivá a aktuální i pro dnešní mládež. (Založil/a: Milan Keršláger)

Milan Keršláger
  5. 2. 2014, 21:47
Četl jsem ji sám ve 12 letech a nyní se svými dětmi, kterým je stejně. Díky tomu jsme se s hlavními hrdiny mohli dobře sžít a knížka se nám všem velmi líbila. Je psána tak, že je uvěřitelná, i když popis zálesáckého života obsahuje spoustu chyb (autor zřejmě zálesáctví znal spíše teoreticky, než prakticky). Přesto moc pěkná knížka, ale spíše pro kluky.