Originální název: Paradiset

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4293-4

Knižní klub (2014) 978-80-242-4293-4 431
Alpress (2004) 80-7218-844-5 351

Ze stockholmského přístavu v noci zmizel náklad pašovaných cigaret, na molu zbyla jen mrtvá těla dvou neznámých mužů. Případ pochopitelně přitáhne pozornost médií včetně Večerníku, kam se po prožitém osobním traumatu vrátila Annika Bengtzonová, toužící získat zpět respekt i (sebe)důvěru. Při přípravě podkladů pro reportáž narazí na podivnou organizaci Ráj, která údajně pomáhá obětem vyhrožování získat novou identitu. A pak se náhodou setká s Aidou, pravděpodobně jedinou svědkyní událostí v přístavu, nyní zoufalou ženou, pronásledovanou vrahem... Třetí kriminální případ novinářky Anniky Bengtzonové z pera švédské bestselleristky Lizy Marklundové. (Založil/a: Eli.)

Liza Marklund Liza Marklund
*09.09.1962

Morsie
  13. 2. 2014, 15:57
Marklundová je má severská královna a co napíše, to jí bez odříkání baštím. Její styl prostě miluju. Ona to všechno dokáže tak skvěle popsat, realisticky a přitom napínavě - mám pocit, že ona by udělala detektivku i z obyčejného nákupu v marketu. Zkrátka nemám co dodat a to platí i o Svědkovi, jejím třetím počinu. Skvělé, stejně jako dvě předchozí díla, navíc doplněné drobnými detaily, které z knihy dělají unikát.
DejnaDee
  6. 6. 2014, 12:36
Hm. Musím přiznat, že je zde opět jedna zajímavá autorka ze Švédska a tak si severská detektivka opět připíše kladné body. Kniha je čtivá, napínavá a zajímavá. Odehrává se převážně v novinářském prostředí a díky tomu získala na atraktivnosti.
Digi
  7. 3. 2016, 7:47
Čtivá a napínavá kniha. Líbilo se mi, že dějem navazuje na život Anniky z první a druhé knihy (Studio 6, Exploze).