Plzeňská podzemí

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nava - 2014
ISBN: 978-80-7211-447-4

Nava (2014) 978-80-7211-447-4 112

Královské město Plzeň nabízí kromě mnoha více či méně tradičních turistických cílů ještě jednu pozoruhodnost. Opustíme-li povrch – chodníky, náměstí, sady –, objevíme něco, co je na první pohled našim očím skryto a je méně známé – plzeňské podzemí. Tyto prostory, které jsou veřejnosti částečně přístupné, nabízejí jedinečné zážitky a jsou taktéž unikátními svědky vývoje města. Ať už to jsou rozsáhlé prostory historického podzemí nacházející se prakticky pod celým centrem města, pivovarské sklepy, které kromě chladu nabízejí i ochutnávku výtečného piva přímo od zdroje, či zoologicko-naučná expozice Svět v podzemí v bývalé podzemní pevnosti z druhé světové války v Zoologické a botanické zahradě města Plzně.
Právě plzeňskému podzemí je věnována tato kniha, jež nám poskytuje vhled do jeho historie a ukazuje nám jeho podobu. (Založil/a: Eli.)