Maraton a jiné pošetilosti
Originální název: Maraton a jiné pošetilosti
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Grada - 2014
ISBN: 978-80-247-5076-7

Grada (2014) 978-80-247-5076-7 176
Grada (2013) 978-80-260-5032-3 174

Soubor svižných, vtipných a netradičních sloupků, které spojuje jediné téma: běh ve všech jeho podobách. Šestatřicet kapitol, šestatřicet různých pohledů na jeden z největších fenoménů dneška.
Knížka není příručkou s návodem, jak uběhnout maraton, přesto se dozvíte vše podstatné, co k běhání potřebujete znát. Kdy a jaké pít pivo, který tréninkový plán je nejgeniálnější na světě, jak vypadá běžecká sexmise, kde najdete zemi běhání zaslíbenou nebo proč je druhý maraton důležitější než ten první. Maraton a jiné pošetilosti jsou čtivým a s nadhledem napsaným průvodcem po osudu rekreačního běžce, který nemá v genech příliš talentu, neusiluje stát na stupních vítězů a jehož nejmilejší tréninkovou metodou je sled pokusů a omylů. Tedy průvodcem po osudu drtivé většiny z těch, kdo si párkrát do týdne obují maratonky a vyrážejí na běžecké stezky.
I proto se první vydání, na nějž se v crowdfundingové sbírce složili budoucí čtenáři, setkalo s nadšeným ohlasem a náklad byl rozebrán během několika týdnů. (Založil/a: Eli.)

Luboš Brabec Luboš Brabec

Hodža Nassredin
  25. 11. 2015, 7:55
Tiež behám maratony a s niečím sa dá s Lubošom Brabcom súhlasiť, s niečim nie. Každý sme iný, svojský a jedinečný a máme svoju vlastnú skúsenosť, ale pravda je taká, že jeho štýl písania mi veľmi sadol a ja som sa pri čítaní jeho knižky náramne bavil.
Zuzzka
  8. 7. 2014, 5:13
Kniha je pěkně udělaná, je fajn číst si krátké eseje a postřehy z běžeckého světa. Autor mi ale nijak nepřirostl k srdci. Přišel mi někdy dost rýpavý a kousavý, možná se snažil být vtipný, ale tolik toho vtipu tam zase nebylo. Prostě autor má na všechno svůj vyhraněný názor a zřejmě musí mít vždy pravdu.