Ohnivé srdce

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7303-964-6

Domino (2014) 978-80-7303-964-6 352

Připadaly vám předchozí tři díly jako klid před bouří? Tak ta bouře právě nastává!

Alchymistka Sydney Sageová už velmi dlouho balancovala mezi tím, co jí bylo odjakživa vštěpováno jako její povinnost, a mezi tím, co sama cítila. A teď se v jediném okamžiku, na který fanoušci Richelle Mead nikdy nezapomenou, odhodlá k rozhodnutí tak odvážnému, že jím překvapí i sama sebe...

Ani pak ale nemá vyhráno. Jako by nestačilo, že musí proplouvat mezi důsledky činu, kterým obrátila svůj život vzhůru nohama! Do toho se navíc snaží sblížit se svou sestrou Zoe, i když jí nikdy nemůže svěřit své největší tajemství. Nadále spolupracuje s legendárním Marcusem, díky němuž úplně změnila svůj názor na alchymisty. A v neposlední řadě se Sydney snaží uplatnit své neobyčejné magické schopnosti – pokud se jí totiž podaří to, co má v úmyslu, zničí vědomě vše, k čemu byla zrozena a vychovávána...

Bylo by toho vrchovatě i pro holku, která nemusí vést dvojí život a tajit před většinou světa vše, co považuje za důležité. Včetně lásky. Protože teď se totiž hraje o všechno. (Založil/a: JassyBlake)

Lucy Sisk
  28. 2. 2014, 21:55
Moje poslední reakce byla, oni ji přece nemůžou vymýt mozek! To nejde, je to přece Sydney, která má na všechno řešení, je to silná holka. Oni ji nemůžou zlomit!
Celupka
  13. 3. 2014, 8:50
Lidi prosím vás, nepište do komentářů nic o konci knížky, ostatní si to chtějí taky přečíst a z předešlých dvou komentářů mi už před přečtením tohoto dílu bylo jasné, jak to skončí. :D Takže děkuju všem spoileristům... jinak pro mě spolu se třetím dílem nejlepší dva díly zatím a velmi jsem ocenila, že se zde střídaly kapitoly z pohledu Sydney a Adriana, bylo to velice příjemné ;)
kklepkaa
  7. 4. 2014, 13:40
Od Richelle jsem zvyklá na kapku jiný standart, každopádně tohle byla jedním slovem nuda. To co autorka rozepsala cca na 300 stran, by se dalo shrnout do pár stránek. Nevím jestli Richelle dochází dech a nebo je prostě příběh uťáplé Sydney tak nezajímavý oproti nespoutané Rose. Možná je to dáno i předem stanoveným počtem knih a autorka se prostě snaží příběh rozpliznout co nejvíc to jde. Pro mě tato kniha znamená velké zklamání
Ann-K.
  26. 3. 2014, 23:00
Skvělá knížka, skvělé série od skvělé autorky. Málem jsem dostala infarkt když jsem dočítala poslední řádky(a tohle není spoiler:D). Sydney sem si oblíbíla skoro jako Rose z VA. Možná eště víc. No a Adrian je prostě Adrian. Chci další díl!!!!!!!!!!
Lerenika
  12. 4. 2014, 22:36
Mě to jako nuda rozhodně nepřišlo. Pozitivně jsem přivítala prolínání pohledů Sydney/Adrian. Vývoj postav také skvělý, ale to je u Richelle jistota.
Je to o kapku lepší než předešlý díl. Začínám si zvykat na to čarodějnictví, které mi dříve bylo proti srsti.
Zakončení knihy tu některé komentáře již prozradily. Já k tomu jen napíšu, že se vážně těším na pokračování. Povedený cliffhanger!
Wajny
  18. 11. 2015, 21:16
Bohužel tento díl se mi jeví jako ten nejslabší, i přesto že konec byl neuvěřitelný. A jsem "nabuzená" na další díl, přišlo mi, že v knize se skoro nic nedělo - scény, kde byl Adrian se Sydney byli sice pohádkové, ale jinak to byla celkem nuda. 4* dávám jenom proto, že z ostatních dílů jsem byla nadšená a tohle by kazilo průměr :D
Anet.17
  3. 3. 2014, 10:44
Když sem to dočetla, tak sem z toho byla úplně na dně a vůbec sem nemohla usnout. Vždyť ji musí někdo zachránit. Já jenom doufám, že jí nevymyjou mozek. Já ty alchymisty vážně nesnáším. A Zoe mě fakt strašně naštvala. Doufám že Silver shadow budeme mít co nejdřív.