Originální název: Don Juan

ISBN: 978-80-7483-053-2

Artur (2016) 978-80-7483-053-2 84 překlad Vladimír Mikeš
Artur (2006) 80-86216-68-3 77
Orbis (1954)

Vrcholné dílo slavného autora a zároveň nejslavnější zpracování příběhu legendárního neznaboha a svůdce žen. (Založil/a: Paya888)

Pim
  30. 6. 2013, 23:14
Krátké, čtivé, rychlé. Ale jak již zde bylo řečeno - nic schovaného mezi řádky - což je překvapivé. Asi to na tu dobu tak mělo být - otevřeně hovořit. Však také dle doslovu se to moc nehrálo - zřejmě v té době příliš otevřeně kritické. Trochu jsem se probrala až při čtení pasáže o pokrytectví. A konec? - raději mám něco uskutečnitelného. Měla jsem za to, že Don Juan je obsáhlejší a barvitější dílo - někdy je dobře si přečíst a zjistit skutečnost.
Vojtik69
  22. 3. 2011, 21:40
Je to čtivé, snadné pro pochopení (takže doporučuji jako povinnou četbu), ale jinak mě to moc neoslovilo. Kdybych nevěděl, že to napsal klasik, naprosto bych to zkritizoval (nic schované mezi řádky, až příliš vyfantazírovaný děj, konec nezapadající do ostatního obsahu,...). Ale když to napsal Moliére, musím dát 4 hvězdičky :-)
PS: Nechápu jak se pod vydání z roku 2005 mohl někdo podepsat. Jeden překlep vedle druhého, chyby v interpunkci, atd.
Wajny
  29. 4. 2012, 11:37
Velmi útlá a snadno přečtená kniha. Avšak pro mě v knize chybí nějaká zajímavost, napětí nebo cokoliv jiného, co by knihu nějak vyzdvihlo. Konec se mi zdá absolutně mimu mísu. Mám ráda knihy od Moliéra, ale tato mě absolutně vůbec nezaujala.