Seznam tajných přání

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Euromedia Group - 2013
ISBN: 978-80-249-2298-0

Euromedia Group (2013) 978-80-249-2298-0 336

Půvabný románový debut americké autorky o cestě za štěstím, odvaze a snech, jichž by se člověk nikdy neměl vzdávat.
Hrdinka žila do svých 34 let jako princezna. Ze dne na den ale přichází o všechno, když zjišťuje, že milovaná maminka, majitelka obří kosmetické firmy dala do své závěti podmínku, že svůj díl dědictví dostane pouze v případě,že dokáže do roka splnit všechna svá dětská přání, jejichž seznam si jako malá sepsala a na která už dávno zapomněla. Cítí se podvedená a ponížená, navíc přichází o práci, jistý příjem i přítele. S vidinou dědictví začíná plnit jeden bod seznamu za druhým a brzy si s překvapením uvědomuje, že ji ten starý ušmudlaný list papíru úplně ovládá, a že jí to vlastně vůbec nevadí. (Založil/a: Di.)

Lori Nelson Spielman Lori Nelson Spielman

Tiwala
  23. 4. 2015, 19:42
Milá odpočinková četba, která nezabere víc než jedno odpoledne. Ale pokud mám být upřímná, čekala jsem krapet víc.
Tereeeza
  27. 4. 2015, 18:08
Příjemné čtení, které plyne skoro samo :)
Knížka mi v některých prvcích připomněla P.S. Miluju tě od Cecelie Ahern, to jí však na ničem neubralo. Děj je protkán řadou situací, některé dojmou, jiné pobaví. Na mě tam bylo až moc zápletek, linií, uvítala bych, kdyby jich bylo méně a některé třeba více propracované. :)
Plus za mužské hrdiny, velkou část z nich si musíte oblíbit :)
Evelýny
  29. 7. 2014, 17:23
Romantická pohádka nad kterou občas uroníte nějakou tu slzu. Připomněla jsem si vlastní ztrátu maminky, svoje sny ať splněné nebo nesplněné. Ke konci to ale na mě bylo již dost překombinované. Ale celkový dojem dobrý.
Katniss Lavender
  13. 1. 2016, 17:24
Ve svém žánru je toto jedna z nejkouzelnějších a nejpovedenějších knih v mém seznamu přečtených. Opravdu mile mne překvapila a rozhodně stojí za přečtení!
Astonius
  20. 10. 2014, 17:30
Jedna velká pohádka po americku, jak už to u takovýchto knih bývá... :-) Žádným jiným způsobem nelze k uvedenému příběhu přistupovat a vůbec se nedá nějak hodnotit děj, člověk, který si tuto knihu zamýšlí přečíst, počítá (nebo měl by počítat) s tím, že jde o silně odpočinkové čtení, které prostě nelze nijak víc logicky rozebírat. Docela mě překvapilo, že kniha nebyla hned přečtená - tak nějak působí dojmem, že to bude rychlovka, ale má 335 stran, které jsou na poměrně slabém papíru a psáno je dost hustě, takže čtení trvalo o něco déle, než bych čekala. Ke kladům knihy patří velká čtivost - nebyl problém, že bych nevěděla, o jakou jde osobu nebo mě vyloženě nudil některý úsek - vše plyne velmi rychle a názorně, jako by se člověk díval na film.
Michelle8
  6. 10. 2016, 19:20
Skvělá oddechovka. Úplná pohádka. Ideální třeba na dovoleno. Ten konec už byl moc, ale jinak se mi to líbilo.
Dumbicek
  30. 11. 2015, 10:00
Příjemná odpočinková četba. A vzhledem k mému rozpoložení jsem si u ní i pěkně pobřečela a vzápětí i pěkně pobavila. Jediné co mě trochu vyvádělo z míry byly "náhody", které jí šly poměrně rychle na ruku a konec byl pro mě trochu nedotažený. Každopádně na tuto knihu budu s radostí vzpomínat.
Aspet
  7. 4. 2014, 18:34
Netradiční román, u kterého se rozpláčete a občas zasmějete. Já se rozbrečela hned u první kapitoly. Napsané to bylo velmi čtivě, a ačkoliv to není náročná četba, člověka to nutí zamyslet se nad vlastním životem, stejně jak to udělala hlavní hrdinka. Pak už jde jen o to, zda člověk má sílu něco u sebe změnit nebo ne. Hrdinka ji měla. Jak už tu někdo zmínil... je to taková "pohádka", ale čte se hezky.
lenka40
  23. 10. 2016, 20:56
Tak z této knihy jsem byla úplně unešená. Krásný příběh , který mě doslova vcucnul.Jen jsem četla a četla a užívala si krásně napsaný příběh. Dokonce mi dvakrát ukápla i slza.Určitě si přečtu i druhou knihu od této spisovatelky.
Jinak kdo hledá opravdu příjemnou oddychovku ,tak vřele doporučuji tuto knihu .
Sandalkar
  3. 5. 2016, 23:06
Milá knížka. Čtení hezky odsýpá, možná se zamyslíte nad tím, proč vlastně neplníte svoje dětské dny, ale nečekejte od toho, že si sednete na zadek. Výsledek a hlavní postavy si tipnete po pár stránkách... Přesto knížka není špatná a užije si ji každý romantik/romantička :-)
mal
  4. 3. 2014, 17:56
Já jsem podle obsahu čekala více humoru a méně tlačení na city. Tak jsem asi půlku knížky probrečela a těšila se na dobrý konec.
Phewell
  9. 8. 2016, 14:01
Něvěděla jsem do čeho jdu, kniha mě zaujala svým názvem a protože ležela opuštěná v knihovně na polici. Na první dojem jsem si říkala, že to bude fantasmagorie a slátanina, ALE velice dobře se četla, příběh se zajímavě zašmodrchával a zároveň měl rychlý spád. Po přečtení jsem zhodnotila, že tak obrovský optimismus a dobro v knize ukrytý rozhodně stál za přečtení a můj čas.
jinvod
  16. 2. 2016, 10:50
Krásné odpočinkové čtení. Občas jsem si i poplakala. V knize je mnoha moudra a velká pravda v tom, jak dobře známe lidi, které milujeme a chceme pro ně to nejlepší.
Alenita
  4. 2. 2016, 10:53
Když jsem se rozhodla přečíst tuto knihu, nedávala jsem jí moc šancí. Knížka mne ale velmi mile překvapila. Hřejivý příběh jsem zhltla během dvou dnů a s dobrým pocitem, který je u mne strašně důležitý, jsem knihu dočetla.
zuzka265
  16. 2. 2014, 22:13
Netypická červená knihovna s již předem jasným happyendem. Vzhledem k humornému podání jsem toho názoru, že knižní debut spisovatelky se velice povedl. A pokud je nadto čtenář (žena - čtenář) ve správném rozpoložení, bude se současně s hlavní hrdinkou zamýšlet nad svým životem, nad tím, zda je v současném světě sám sebou a má odvahu plnit si svá tajná přání.
Di.
  14. 2. 2014, 16:27
Americká romantická pohádka, jak jinak, než se šťastným koncem. Pro chlapy to není, ale my matky si u toho i popláčeme.