Přepadová loď 16

Přepadová loď 16

BETA Dobrovský - 1999

BETA Dobrovský (1999) 210

Skutečný příběh legendární německé korzárské lodi z období druhé světové války. Loď, kterou její kapitán Rogge a její posádka znali pod původním názvem Atlantis a kterou později, když jí objevili, nazývali Britové jako Raider C (přepadová loď C). (Založil/a: Jere)

Gallienus
  6. 4. 2015, 13:04
Jedna z mála prací tohoto autora, která mě oslovila, nepřišla mi tak odbytá, jako série Válka v Evropě, ta byla velmi slabá.
Kniha není zcela nestraná, nicméně autor si dal tentokrát práci s hledáním materiálu a předložil čtenáři vkusně napsanou historii Atlantis. Pravdou ovšem je, že kniha postrádá seznam všech potopených a zajatých lodí, a ty, jež jsou v knize zmíněné nemají vždy přesně popsanou tonáž(BRT), občas je chyba i v jejich názvu...
Pro někoho, kdo se zabývá jen okrajově o historii a válku na moři to může být skvělá kniha, kterou může číst skoro jako román.