Sběratel očí

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4263-7

Knižní klub (2014) 978-80-242-4263-7 392

V Berlíně dochází k opakovaným vraždám malých dětí. Pachatel napřed usmrtí matku a poté odvleče do úkrytu dítě, které posléze nechá zemřít. Předtím mu navíc odstraní levé oko. Tentokrát úchylný sériový vrah, který si vysloužil přezdívku Sběratel očí, unesl devítiletá dvojčata Leu a Tobiáše a vyšetřovatelům předhodil časové ultimatum, do kterého lze děti najít. V opačném případě jim hrozí smrt udušením v úkrytu, kde ve stanovenou dobu dojde vzduch.
Důležitým vodítkem při pátrání se policii stávají vidiny minulosti slepé fyzioterapeutky, která tvrdí, že měla Sběratele očí ve své ordinaci… (Založil/a: Rosie5)

Sebastian Fitzek Sebastian Fitzek
*13.10.1971

Morsie
  27. 2. 2014, 16:58
Tak tohle je pěkně zvrácená jízda na horské dráze!!! Tím tedy nechci říct, že je to špatně, naopak, já tyhle psychopatické záležitosti zbožňuju. Od začátku, nebo konce - knížka začíná epilogem a je číslovaná odzadu - jsem seděla jako přikovaná a nemohla se od toho odtrhnout. Šílená, vražedná hra, sympatický hlavní hrdina, spád jak z pravého úhlu, psychologická rovina, co vás rozdrtí jak kombajn a přesto si ještě autor našel místo, aby nám přiblížil život slepých lidí. Nebojím se říct, že autor je génius. To byla jízda!
MMacicekk
  30. 1. 2016, 8:50
Po prokousání se první poloviny děj dostal neuvěřitelný spád a knihu nešlo odložit. Škoda těch překlepů a divných slovních spojení. Zajímavé bylo i číslování odzadu, chtěla jsem zjistit, proč tomu tak je :-) Na konci to všechno dávalo smysl. Šokující závěr. Skvělé, doporučuji. Vrhám se na Lovce očí.
Emmilli
  31. 5. 2015, 12:32
Tak tohle byl teda mazec! Hodně dlouho jsem nečetla něco tak strhujícího. Číslování stránek od zadu mi naprosto vyhovovalo stejne tak jako způsob autorova psaní. Hodnotim maximem hvězdiček protože není nic co bych mohla vytknout
Monika Ivanová
  3. 12. 2016, 21:13
Bravůrně a nezvykle napsaný thriller, kdy je kniha napsaná od konce a kde se odpočítává čas, takzě vás knízka dostane hned po otevření a jakmile se do ní začtete, tak nebudete chtít přestat...protože času je málo...ťik ťak...
wendel
  28. 5. 2016, 17:05
Po přečtení této knihy není opravdu nad čím jásat. Fitzekova schopnost vyprávět příběh je prakticky nulová. Přitom úvodní zápletka je rozhodně zajímavá, ale co s tím pak Fitzek provádí je nudné, místy zcela nelogicky skáče v ději a nedokáže udržet napětí. Postavy se navíc mnohdy chovají nesmyslně.
Čas, který má hrát v příběhu důležitou roli, zůstává po dlouhou dobu úplně nevyužitý, akorát mně ho Fitzek neustále otravně připomínal skoro před každou kapitolou.
A vrahova brutalita? Ženská zabalená v igelitové folii pod kterou jí hnije tělo a vrah ji udržuje při životě pomocí umělé výživy! Co je to za blbost?
To jsem měl chuť vyhodit tu knihu z okna.
Prostě a jednoduše, tímhle u mně tento autor skončil.
DCera
  8. 5. 2016, 11:28
Na Fitzeka mě přivedl Knihobit skrz knihu Izolovaný, a jsem za to velmi ráda, protože Sběratel očí je vážně famózní. Nikdy jsem nečetla podobně napsanou knihu, bavilo mě to až do konce a ten závěr, úžasný! Pokračuji plynule na Lovce očí
konicekbily
  11. 4. 2016, 7:44
Rozporuplná kniha plná zvratů a s dokonalou pointou. Na můj vkus až moc "Sběratel očí" vláčí hlavního hrdinu z akce do akce. "Kriminapínáček" první kategorie je někdy zbytečně natahován "omáčkou".