Na čem záleží

Na čem záleží

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7303-962-2

Domino (2014) 978-80-7303-962-2 400 Překlad: Jana Vlčková

Odpověď někdy známe. Jen si neumíme položit správnou otázku.
Tessa Russová udělala to, před čím ji matka tolikrát varovala: vzdala se vlastní kariéry, aby se mohla plně věnovat manželovi a dětem. Považuje své rozhodnutí za správné, i když to z ní v očích okolního světa udělalo typickou bohatou paničku z předměstí. Ve společnosti podobně situovaných žen sice intelektuálně strádá, ale bere to jako nutnou cenu, kterou je třeba zaplatit za šťastný rodinný život.
Valerie Andersonová je právnička a svobodná matka šestiletého Charlieho, který nikdy nepoznal svého otce. Tolikrát už se spálila, že na milostný život – a vlastně i na přátelství – úplně rezignovala. Je to pro ni vědomá hra na jistotu: když člověk od života nic nečeká, nemůže být zklamán.
Obě ženy bydlí na tomtéž předměstí, ale mají jen velmi málo společného. Vlastně je spojuje jen láska, kterou cítí ke svým dětem. Neochvějné vědomí, že vědí, na čem v životě záleží. A následně i tragická událost, která jejich osudy proplete na tolika rovinách, že by si to nikdy nedokázaly představit. (Založil/a: Barabura)

Emily Giffin Emily Giffin
*20.03.1972

teite
  9. 8. 2015, 14:23
Tato kniha mi bohužel definitivně potvrdila, co jsem ji tušila po přečtení některých jiných autorčiných děl - společnou řeč prostě nenajdeme a kniha se mi zdála slabá i na oddechové čtivo. Všechno je nesmírně snadno předvídatelné, dialogy se vlečou a nejhorší jsou neustálé vnitřní monology či dialogy hrdinek. Kdybych si s sebou na chalupu vzala jiné čtivo, nedočetla bych.
Quinty
  23. 4. 2016, 11:02
tak já naopak od teite jsem s knihou spokojená. Autorku mám ráda, libí se mi její styl, vždycky je to čtivé, pobavím se , většinou se nemůžu odlepit a přečtu to to za den dva:) Taková fajn oddechovka.