Heath Ledger

Originální název: A Tribute to Heath Ledger The Illustrated Biography

Metafora - 2008
ISBN: 978-80-7359-201-1

Metafora (2008) 978-80-7359-201-1 111

Když se objevila zpráva o Heathově tragické smrti, vyvolala ve světě showbyznysu šok. Za roli v trháku Zkrocená hora byl Ledger nominován na Oscara a zdálo se, že má před sebou hvězdou kariéru. Nikdo nemohl uvěřit, že tohle jasné světlo tak najednou pohaslo. Ledger byl pověstný svou oddaností práci. Byl to mladý muž, jehož ambice ho vedly, aby se vyhýbal hollywoodské škatulce krasavce, již mu chtěli přiřknout, ve prospěch rolí, které by mu pomohly naplnit potenciál jako herci. Tato kniha vypráví o tom, jak jej jeho cílevědomé odhodlání stát se nejlepším odvedlo z domovského Perthu v Západní Austrálii a přivedlo k životu mezinárodní celebrity. Sleduje jeho kariéru od okamžiku, kdy se poprvé objevil na scéně ve škole v deseti letech, až po mnohá vystoupení na červeném koberci při udělování cen BAFTA, Zlatého globu a Cen Akademie. Kniha, s fotografiemi od nejranějších let až po předčasnou smrt v osmadvaceti letech v lednu 2008, je poctou talentu Heatha Ledgera. Za ztvárnění Jokera ve filmu Temný rytíř získal v lednu 2009 Zlatý Globus. (Založil/a: Paya888)

Chris Roberts Chris Roberts
*27.05.1968

kajas1993
  24. 8. 2012, 23:10
Když jsem toho rána uslyšela v rádiu zprávu o úmrtí australského herce, bylo mi jeho jméno povědomé. Později jsem si hledala, v jakých filmech se vlastně Heath objevil, a začala jsem smutnit. Všichni si ho budeme pamatovat alespoň jako Jokera a jeho postavy budou žít i nadále. Samotná kniha je možná příliš útlá a strohá, ocenila jsem ale množství fotografií.
JUSTINKA
  13. 10. 2010, 18:32
Heatha miluju, ale na této knize jsou dobré snad jen fotografie. Pan Roberts si nedal moc práce se sháněním fakt. To, co v knize uvedl, věděl dávno už i nijak vášnivý fanoušek.