Plavat se žraloky

Plavat se žraloky

Podtitul: Skutečný příběh lásky a ztráty

Fortuna Libri - 2014
ISBN: 978-80-7321-809-6

Fortuna Libri (2014) 978-80-7321-809-6 320

Anotace

Když rodičům Claire Bidwellové s několikaměsíčním odstupem diagnostikují rakovinu, je jí teprve čtrnáct let. Claire studuje první ročník vysoké školy, když maminka začíná chřadnout, a uvědomuje si, že o ni brzy přijde. Oporu hledá ve všem – v mužích, alkoholu, cestování, anonymitě velkoměst. Ať udělá cokoliv, na bedrech nese tíhu světa, ve kterém se cítí osamělá. Jejími skutečnými společníky se stanou slova – knihy, deníky, dopisy, rodinné příběhy. Osamělost a zármutek však netrápí jen ji, ale i jejího stárnoucího otce, který se snaží podniknout ještě poslední cestu ve svém životě. Claire se s ním jako začínající novinářka vydá do bývalého Československa, aby mu pomohla pátrat po jeho minulosti, kdy za druhé světové války sloužil u amerického letectva. Po letech se společně vydávají na místo, kde byl na podzim roku 1944 sestřelen: do moravských Troubek, ve kterých je dnes památník k uctění padlých amerických vojáků. Cesta se stává návratem do rodiny a otcovské náruče a Claire dochází k poznání, že smyslem jejího života je rodina, její vlastní rodina, její budoucí rodina. (Založil/a: Rosie5)

Melindaaaa
  27. 8. 2016, 14:56
Zapomeňte na všechny ty srdceryvné knihy o rakovině, u nichž nemoc hraje druhé housle na pozadí milostného příběhu. Plavat se žraloky se vás skutečně dotkne a vede k zamyšlení nad mnoha věcmi
niknikita
  2. 11. 2014, 18:43
Musela jsem si od této osobní výpovědi autorky několikrát "odejít" k jinému žánru, abych knihu vůbec dočetla, protože příběh se prolínal v různých obdobích a někdy se mi zdál příliš zdlouhavý. Mezi tím jsem dostala nutkavou potřebu, vypsat se ze svých osobních ztrát, ale nemám literární ambice, takže všechno skončilo v šuplíku :-)
Mark.
  28. 4. 2016, 21:07
Je smutné, že si člověk mnohdy uvědomí, jak moc mu na někom záleží a potřebuje ho, až ho ztratí. Příběh krásný, ale kdybych měla říct posloupně co se odehrálo a koho kdy potkala, co zažívala, tak nevím. Nevyhovovalo mi neustálé přeskakování mezi minulostí, přítomností a budoucností.