Ludvík XIII. - Spravedlivý "Král Tří mušketýrů"

Ludvík XIII. - Spravedlivý Originální název: Louis XIII le Juste

Brána - 2001
ISBN: 80-7243-119-6

Brána (2001) 80-7243-119-6 215

Životopis panovníka známého především jako vedlejší postavy populárních Tří mušketýrů, tentokrát ovšem v poněkud jiném světle, než jej líčil romantický romanopisec.
Život krále, který nastoupil na trůn v 9 letech, nejprve za něj vládla matka, poté byl pod silným vlivem svých oblíbenců a poté, co se z něj vymanil, svěřil vládu schopnému kardinálovi de Richelieu.
Se španělskou manželkou si příliš nerozuměl, potomka a dědice trůnu s ní zplodil až dlouhých 23 let po svatbě, aby mu ani ne pětiletému přenechal trůn po své smrti v pouhých 42 letech. (Založil/a: Zany)

Hella
  29. 12. 2015, 12:13
Ludvík XIII. od G. Bordonova se mi četl velice dobře, až jsem byla překvapena, jak moc mě tato kniha chytla. ,,Krále tří mušketýrů" a jeho kardinála Richelieu popisuje úplně jinak, než slavný román A. Dumase. Dle mého názoru rozhodně stojí za to si tuto knihu přečíst.