Prdlé pohádky

Prdlé pohádky

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-905568-1-2

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-905568-1-2 127 Nakl. Hodná holka

Marek Cpin, Miloš Knor, Ester Kočičková, Marie Ludvíková, Tomáš Matonoha, Václav Neužil, Lukáš Pavlásek, Lumír Tuček, Petr Vydra, Jakub Žáček... Tedy, jeden scénograf a devět komediálních herců, které znáte z pořadu Na stojáka, vyměnili mikrofony (a dřevotřísku) za počítačové klávesnice a na světě jsou nové pohádky. Jsou veselé. Jsou dojemné. Jsou ochytřující. Jsou pro všechny děti od pěti let a hlavně jsou... TOTÁLNĚ PRDLÉ! V knize na vás čeká úplný horor jedné Špagety; Princezna, která ukradla zuby; Jednohlavý drak a jeho tři konce; Pohádka o perníku, po kterém je hned celý svět lepší; Tři sestry; Princezna s vysavačem; Medvědi; knedlík jako Nejlepší koření; Princezna s plnovousem a Nebojácný Venda. (od devíti komediálních herců a jednoho scénografa) (Založil/a: Ajuszka :))

klaraH
  12. 5. 2014, 15:49
Prdlé pohádky nejsou ve finále až tak prdlé, bohužel. Viděno z optiky čtení dětem ve věku 5-7let je humor zaměřený spíš na dospělého a je to humor hospodský. Zkrátka to, co může fungovat v pořadu Na Stojáka, nefunguje v pohádce pro děti. Nelze říci, že všechny jsou špatné, ale celkový dojem z knížky je pro mne 40%. U malých dětí doporučuji si pohádku nejprve přečíst jako dospělý a potom uznat, nakolik může být atraktivní pro děti. Pro adjektiva prdlé a praštěné v dětském světě vidím něco jiného než babiččinu inkontinenci nebo peripetie na hospodské veselici. Ovšem nápis Pozor, zlý knedlík - a celá pohádka o knedlíkovi je náš favorit. Graficky je kniha povedená a přitažlivá, moc hezky zpracovaná.