Fergie a jeho říše divů

Originální název: Walking In A Fergie Wonderland

Nava - 2012
ISBN: 978-80-7211-416-0

Nava (2012) 978-80-7211-416-0 301

Sir Alex Ferguson během více než čtvrt století stráveného na lavičce Manchesteru United získla pro tým z Old Trafford nespočet trofejí a rekordů a díky němu se tento fotbalový klub těší největší popularitě na světě. Tato podrobná biografie mapuje nezadržitelný vzestup nejdéle sloužícího manažera v Premier League. (Založil/a: Hedgehog)

Hedgehog
  12. 2. 2014, 11:11
Autor dobře popisuje Fergusonův vstup do manažerské práce a přidává několik zajímavých podrobností o kterých normální smrtelník nemá ani páru. Například, že Nemanja Vidic uspěchal svůj návrat po zlomenině klíční kosti do semifinále Ligy Mistrů proti AC Milán a to se výrazně podepsalo na jeho výkonu. Naopak, kdo je fanoušek Manchesteru United, příliš nového se zde nedozví. Osobně mi vadilo, že pro autora je Manchester tak trošku svatý grál a hráči Chelsea a Arsenalu jsou prostě ti horší. Že by Patrick Vieira dosáhl pouze kvalit, aby měl čest zavázat Royi Keanovi kopačky mi přijde směšné.