Ty, která píšeš

Ty, která píšeš

Podtitul: Čítanka současné české ženské povídky

Originální název: Ty, která píšeš
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Artes liberales - 2008
ISBN: 978-80-254-1724-9

Artes liberales (2008) 978-80-254-1724-9 300

"Čítanka současné české ženské prózy, kterou v koedici chystají nakladatelství Artes Liberales a Galerie Vltavín, má za cíl představit porevoluční prozaickou tvorbu českých autorek, především jejich tvorbu povídkovou. Generační rozpětí od nejmladších a mladých přes středněgenerační po starší autorky zajišťuje knize široké spektrum poetik, stylů i témat. Publikace představí díla cca dvaceti autorek, jejich texty budou doplněny autorskými medailony a portrétními snímky spisovatelek. Mezi zastoupenými autorkami se objeví (řazeno abecedně): Svatava Antošová, Irena Dousková, Sylva Fischerová, Markéta Hejkalová, Kateřina Kováčová, Hana Pachtová, Iva Pekárková, Nataša Reimanová, Kateřina Tučková, Magdalena Wagnerová ad." Anotace převzata ze stránky kosmas.cz (Založil/a: i.ce.cre.am)

i.ce.cre.am
  12. 2. 2014, 12:38
Antologie současných českých spisovatelek nabídla komerčně známé a úspěšné autorky, ale také ty, kterým není povídka přímo vlastní, zabývají se jinou oblastí nebo nejsou tolik známé. Každá povídka pojednává o něčem jiném, ale jedno mají společné, jsou psány ženami. Prostřednictvím ženských hrdinek nám představují jiné světy, až někdy člověk lituje, že povídka končí a dále nepokračuje. Autorky nabízí hlubší ponor do příběhu a mnohdy otevřený konec, který na mě zanechal silný dojem. Rozhodně doporučuji k přečtení, soubor povídek stojí za to.