Podivná záležitost se skákajícím Jackem

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Triton - 2014
ISBN: 978-80-7387-730-9

Triton (2014) 978-80-7387-730-9 392

Sir Richard Francis Burton – cestovatel, jazykovědec, učenec a šermíř s nepříliš dobrou pověstí a kariérou v troskách.
Algernon Charles Swinburne – neúspěšný básník a stoupenec markýze de Sade, pro něhož je bolest rozkoší a brandy jeho zkázou!
Oba stojí na životní křižovatce, polapeni v epicentru svářících se sil, jež hrozí rozervat impérium.
Inženýři přetvářejí krajinu stále většími, rychlejšími, hlučnějšími a špinavějšími zázraky techniky, eugenikové šlechtí specializovaná zvířata, která by poskytla levnou pracovní sílu, libertini se bouří proti represivním zákonům a požadují společnost založenou na kráse a tvořivosti, zatímco zpustlíci posouvají hranice omezující lidské chování prostřednictvím magie, drog i anarchie.
Když lord Palmerston Burtona pověří, aby vyšetřil útoky na mladé ženy, jež spáchalo podivné zjevení známé jako Skákající Jack, a zjistil, proč londýnský East End terorizují vlkodlaci, pohrouží se oba naši přátelé do hrozivých hlubin tohoto morálního a etického vakua.
Pátrání je zavede k jedné z nejdůležitějších událostí jejich doby a k děsivé možnosti, že svět, ve kterém žijí, by neměl vůbec existovat! (Založil/a: boruvecka3)

Mark Hodder Mark Hodder

Bernadette
  12. 7. 2015, 13:16
Co k tomu říct? Prostě geniální... Líbí se mi nápad se skutečnými historickými osobnostmi i dobové zasazení... jen rozuzlení jsem si představovala trošičku jiné, ale to na hodnocení nic nezmění... Knížku jsem si moc užila, žasla nad nápady a fantazií autora a ani na chvíli se nenudila... jo a zbožňuju Swinburna, tudíž za 5.
Taylor
  11. 4. 2014, 6:33
Sláva páře... skuteční lidé Viktoriánské Anglie dělají a zažívají neskutečné věci. Hodder vzal reálné postavy, které opravdu žili ve Viktoriánském období a protáhl je bahnem a sazemi steampunkového Londýna. Jako bonus přidal vlkodlaky, cestování časem a věren tradici skutečného steampunku spoustu vynálezů, které pohání pára. Kniha se čte velmi dobře, místy je vtipná a má spád. Série Burton & Swinburne bude mít celkem 6 samostatných knih. Již teď se těším až si je budu moci koupit a přečíst.:))
mikael
  26. 3. 2016, 19:43
Wooow!! Říkal jsem si, že steampunk by mohl být příjemná změna do budoucna a byla to pravda!!
Sice jsem otálel si knihu koupit, ale má milovaná maželka uviděla příležitost a chytila ji za pačesy a knihu mi koupila a já ji za to miluju ještě více!!
Člověk se ponoří do toho úžasného světa a vnímá ten skvělý děj díky panu Hodderovi a v mém případě jsem si to parádně užil!!