Jaroslav Juhan - Život bez brzd

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Grada - 2011
ISBN: 978-80-247-4045-4

Grada (2011) 978-80-247-4045-4 160

Jaroslav Juhan patří k nejúspěšnějším automobilovým závodníkům v celé historii našeho motoristického sportu, stal se světoběžníkem a mimořádnou osobností v automobilovém oboru. Své jméno spojil mimo jiné se značkou Porsche a Lotus, jeho blízkými přáteli byli pětinásobný mistr světa F1 Juan Manuel Fangio, Louis Chiron a řada dalších významných osobností. Byl to Juhan, kdo v roce 1953 přivedl značku Porsche na tehdy nejdelší a nejtěžší automobilový závod – Carreru Panamericanu. Také jeho zásluhou zdobí nejostřejší sportovní vozy značky název tohoto pekelného závodu. Ve svém vyprávění vzpomíná také na svého bratra Františka Juhana, našeho nejvýznamnějšího předválečného motocyklového závodníka. Oba se po komunistickém puči rozhodli nezávisle na sobě opustit republiku. Také proto se ani o jednom z nich neobjevila čtyřicet let až do roku 1989 prakticky žádná zmínka. Knížka se to snaží alespoň trochu napravit. (oficiální text vydavatele) (Založil/a: kure91)

kure91
  13. 2. 2014, 23:50
Knihy od tohoto autora mám velmi rád, představuje zajímavé osobnosti, které jsou u nás často neprávem pozapomenuty. Stejně jako jiné knihy i tato přináší zajímavý životní příběh, který je navíc zpracován velmi čtivou formou.