V síle Ducha

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Karmelitánské nakladatelství - 2013
ISBN: 978-80-7195-648-8

Karmelitánské nakladatelství (2013) 978-80-7195-648-8 143

Charles Whitehead vysvětluje, proč je zkušenost Ducha svatého v životě křesťana tak důležitá. Vychází z Bible a píše způsobem, který je přístupný každému.
Rev. Nicky Gumbel, vikář Holy Trinity Brompton v Londýně, spoluzakladatel kursů Alfa

Charles Whitehead nabízí opravdu výborné vysvětlení současného zájmu o osobu Ducha svatého. Ukazuje, že to není přechodná móda nebo něco navíc. Jde o naprosto podstatnou součást života současných křesťanů. Charlese si cením pro jeho vytrvalou službu mnohým, které učí žít jako věrné členy církve, životem plným Ducha. Velmi doporučuji.
Dr. Ralph Martin, Renewal Ministries, USA

Kniha není manuálem teologie Ducha svatého. Je spíše výzvou křesťanům, aby o dar Ducha svatého prosili a s vírou očekávali jeho reálné působení ve svých životech. Autor zde vysvětluje působení Ducha svatého ve svátostech, ale i co znamená křest Duchem svatým a dary Ducha svatého (charismata). Na základě Písma svatého a zkušenosti církve ukazuje, že nejde o nějaké novoty, ale o novou otevřenost plnosti křesťanského života, života v síle Ducha Kristova (Založil/a: gogo26)