Španělsko - jazykový průvodce

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-87471-64-7

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-87471-64-7 512

Ve zcela výjimečném jazykovém průvodci na cesty po Španělsku najdete kromě španělštiny i další tři jazyky, kterými se zde hovoří a zároveň jsou i úředními jazyky. Jedná se o katalánštinu, baskičtinu a galicijštinu. Katalánštinu využijete například v Barceloně či na Baleárských ostrovech. V Baskicku se už na první pohled setkáte s tajemnou baskičtinou v podobě dvojjazyčných veřejných nápisů. Galicijštinu uslyšíte na severozápadě země, mluví jí zde téměř 3 miliony lidí. Pro každý jazyk uvádíme i stručný přehled gramatiky, u baskičtiny a galicijštiny se jedná o první takový přehled a jazykovou příručku u nás. Věříme, že vám tato příručka zpříjemní poznávání vzdálených zemí, života a tradic jejich obyvatel. I pár slovíček a frází vyřčených v jazyce místních obyvatel navodí srdečnou atmosféru, usnadní komunikaci i řešení nouzových situací. Užijte si návštěvu těchto zemí! (Založil/a: alča87)