Kočka na rozpálené plechové střeše

Kočka na rozpálené plechové střeše Originální název: Cat on a Hot Tin Roof

Artur - 2012

Artur (2012) 130
Dilia (1987)
Dilia (1965)

Kočka na rozpálené plechové střeše je divadelní hra z roku 1955.

Psycholologické drama je komponováno podle pravidel aristotelské poetiky (jednota místa, času a děje), má tři jednání a odehrává se v sídle pana Pollitta, který je milionář a vlastní nejrozsáhlejší plantáže ve státě. Umírá na rakovinu a jeho rodina se sešla na jeho „oslavě“ 65. narozenin. Hra se zaměřuje hlavně na příběh jižanské ženy Maggie, která chce probudit k životu svého apatického manžela, Bricka, jenž propadl alkoholu, aby mohli dědit po umírajícím Polittovi. (Založil/a: Paya888)

karkulin1982
  13. 12. 2013, 19:31
Na tuto hru odkazovali již v tolika filmech a knihách, že jsem si ji musela přečíst. Bohužel mě vůbec nebavila, děj byl tak hrozně rozvláčný. Překonala jsem se a dočetla ji, ale již nikdy více.
Barca9358
  22. 12. 2014, 21:24
No, čekala jsem lepší zápletku a všeobecně mě příběh zklamal, ale dovedu si představit, že jako představení to může být velmi silný zážitek.
vikhy
  23. 9. 2014, 0:34
Musím přiznat, že jsem od kočky na rozpálené plechové střeše čekala mnohem víc. Nebylo to špatné, ale znovu nepotřebuji.