Mordy a jiné zločiny

Mordy a jiné zločiny

Podtitul: 100 kriminálních příběhů

Originální název: Mordy a jiné zločiny
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Paseka - 2014
ISBN: 978-80-7432-444-4

Paseka (2014) 978-80-7432-444-4 296 vázaná

Kniha zpracovává na pozadí českých dějin populární formou pestrou škálu slavných i méně známých zločinů od středověku až po současnost. Od vražd našich prvních mučedníků přes středověké lapky až po Dalibora v kapitole věnované středověku, od sadistické Kateřiny z Komárova přes podvodníka magistra Kelleyho, čarodějnické procesy, zavraždění Valdštejna až po Babinského v raněnovověké části a od perzekuce Karla Havlíčka přes slavný prodej Karlštejna či torza Otýlie Vranské ve dvou kufrech až ke Spartakiádnímu vrahovi v oddílu posledním. (Založil/a: Eli.)

Barabura
  14. 10. 2015, 9:41
Kniha mě bavila tak od poloviny dál. Do poloviny je to spíš o historii a různých politických a náboženských spiknutích. Autor počítá s tím, že člověk je zběhlý v historii, protože se zde objevuje spoustu jmen a souvislostí, které samozřejmě nemůže, vzhledem k rozsahu popisovaných příběhů, podrobně vysvětlit a tak se člověk jako já, který zná historii jenom z dějepisu ze školy, dost ztrácí a neorientuje, což má bohužel za následek pocit nudy a zmatku. Od poloviny až dvou třetin knihy jde již víceméně o opravdové krimi případy a zajímavost knihy stoupá a stoupá až do konce.