Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Technik Velkého Kyjeva

67%
3 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Technik Velkého Kyjeva

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Argo - 2014
ISBN: 978-80-7387-111-6
Počet stránek: 408
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2014) 978-80-7387-111-6 408 Překlad: Konstantin Šindelář
Triton (2014) 978-80-7387-111-6 408 Překlad: Konstantin Šindelář

Vladimir Vasiljev se do povědomí českých čtenářů zapsal především jako spoluautor románu Denní hlídka, ovšem své doposud nejzásadnější dílo ve skutečnosti napsal ještě předtím. Je jím právě Technik Velkého Kyjeva, jedna z klíčových knih, které v 90. letech minulého století pomáhaly formovat podobu novodobé ruské fantastiky.
Svět, do něhož nás autor přivádí, se podobá světům meče a magie – jen s tím rozdílem, že meče nahrazují pušky a pistole, hrdinové nejezdí na koních, nýbrž v rychlých autech, a místo čár a kouzel zaujímá vyspělá technika. Je to svět nekonečných velkoměst, obývaných nejen lidmi, ale i elfy, trpaslíky, orky a dalšími rasami. Svět, v němž stroje žijí vlastním životem, a nepotřebují – ba ani nechtějí – dohled živých bytostí. Svět, po jehož silnicích a dálnicích se prohánějí divoké kamiony. Svět plný tajemství a skrytých pravd...
Je to fantasy? Je to sci-fi? Je to kyberpunk? Odpověď na každou z těchto otázek zní ano, ale jednotlivé žánry a hranice mezi nimi pro Vasiljevovu nespoutanou fantazii nic neznamenají. Mísí se a splývají ve strhujícím příběhu, v němž se jedná o osud celého světa. (Založil/a: Barabura)

(více)  

Štítky

více  
Vladimir Vasiljev Vladimir Vasiljev
*08.08.1967

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ciba
60% 60% 60% 60% 60%
  10. 9. 2014, 11:33
Technik velkého Kyjeva mi nabídl úplně jiné čtení, než jsem od něj zpočátku očekával. Pravdou je, že jsem si sliboval trochu víc, než občas až filozoficky působící trampoty týmu složeného z mnoha-rasového guláše jednotlivých postaviček. Také samotná gradace osudu hlavního hrdiny je poněkud kostrbatá a téma boje přírody proti technice mě příliš nezaujalo. Na druhou stranu jisté plus si zaslouží pasáž o lovu všemožných strojů s vlastní duší, což je myšlenka vskutku neotřelá. Ve výsledku tak Technik nijak zvlášť nenudí a jeho vyprávění plyne poměrně dobře. Oproti mým knižním oblíbencům mu však chybí ta dravá magie, kdy vás příběh strhne a nepustí až do úplného konce.