Hitlerovi nepřátelé

Hitlerovi nepřátelé Originální název: Göm mig i ditt hjärta

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1001-2

Argo (2014) 978-80-257-1001-2 232 Překlad: Helena Matochová

Román Hitlerovi nepřátelé, první díl nové krimi nás zavede do Berlína r. 1938, do doby, kdy se obavy a zoufalství pronásledovaných skupin obyvatelstva stupňovaly stejně rychle jako euforie fanatických esesmanů. Když někdo začne přímo v berlínských ulicích nenápadně a nevysvětlitelně vraždit důstojníky SS, je vyšetřováním pověřen sturmbannführer Friedrich Eichberg.
Jsou tu však i další záhady – znenadání zmizí významná židovská rodina Colbertových, a také jistý pan Pohl, jehož manželka požádá o pomoc s pátráním svého psychiatra Richarda Haldera. Kdo dříve rozmotá spletitý případ? (Založil/a: Barabura)

Torsten Pettersson Torsten Pettersson
*09.07.1955

janeicka
  24. 5. 2014, 7:35
Na tuto detektivku z prostředí nacistického Německa jsem byla nesmírně zvědavá, jak se s tématem autor popere. Začátek mi přišel trochu slabší, než se příběh naplno rozjel. Postupně zjišťujeme, že co se zdálo na první pohled jasné, to brzy jasným být přestává a dává nám to zcela nový rozměr příběhu. Škoda, že samotný vyšetřovatel Eichberg byl v příběhu hodně marginalizován, ale jinak nemám co vytknout - hodně zajímavá detektivka z nacistického Německa, popisovány jsou tajné rituály SS (u kterých bych věřila, že na nich opravdu Himmler trval) a pocity tehdejších německých obyvatel, kterým sice vadila nacistická politika, ale báli se jakkoli protestovat. Já se rozhodně budu těšit na další pokračování této zatím výborné série.
Stifter
  27. 5. 2014, 22:29
Za celý život jsem odložil do pěti knih, a tuhle bohužel mezi ně musím zařadit. Nedočítat mi nepřijde vůči knihám fér, ale těch prvních 50 stran se mi zdálo tak mizerných, že jsem se rozhodl netrávit čas něčím, co mě nebaví. Možná to byla chyba, nevím - ukážou další recenze.