Protože tě miluji

Protože tě miluji Originální název: Parce que je t’aime

Ikar - 2008
ISBN: 978-80-249-1091-8

Ikar (2008) 978-80-249-1091-8 238

Jednoho dne se v losangeleském obchodním středisku ztratí pětiletá Layla, dcera úspěšného psychologa Marka Hathawaye a známé houslistky Nicole. Marně po ní pátrá policie i zoufalí rodiče. Nikdo je nekontaktuje, nikdo nežádá výkupné. Mark celou situaci neunese - odejde od své ženy, opustí zavedenou praxi a přestane se stýkat i se svým nejlepším kamarádem Connorem McCoyem. Propadne se až na dno společnosti, mezi bezdomovce, narkomany a prostitutky. Pět let žije Mark na ulici a doufá, že dcerku přece jen najdou. A pak se dívenka nečekaně objeví na stejném místě, odkud zmizela.

Kde celou tu dobu byla? Kdo se o ni staral? Proč se teď vrátila? A proč se náhle její matka chová tak podivně? Policie i otec čekají na odpověď, ale Layla mlčí. A když konečně promluví, její slova nejenže nic nevysvětlují, ale činí záhadu ještě větší... (Založil/a: al-ma)

Guillaume Musso Guillaume Musso
*06.06.1974

Rames
  12. 8. 2012, 16:07
V obchodním centru se ztratí malá holčička. My sledujeme její rodiče a aniž bychom to tušili taky vraha. Šest postav které svými činy mění život svůj i jiných,naplňují román smutkem tragédií, napětím. Doporučuji
Karolína.K
  11. 10. 2013, 13:32
Zajímavý a napínavý příběh, u kterého si skoro do konce nejste jisti, jak kniha ve skutečnosti skončí. Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem a byla pro mě naprosto odpočinkovým čtivem. Doporučuji.
cachanell
  24. 2. 2013, 10:13
Kniha přečtena jedním dechem. Kdyby bylo více časi i na jeden zátah. Stále jsem čekala, co bude dál. Psaní čtivé, čtenáře vtáhne do děje, postavy naprosto vypracované. Nenásilné prolínání přítomnosti a minulosti. Stále čekáte, jak to vše skončí. A přejete si, aby bylo vše zase fajn.
deniska89
  22. 8. 2015, 16:35
Myslím si, že jsem čtenář s vyvinutým šestým smyslem, ale závěr této knížky jsem si představovala všelijak, jen ta varianta kterou nám autor naservíroval, mě nenapadla ani okrajově. Rozhodně překvapení, ale příjemné. Čte se jedním dechem a i když mě tam jedna postava trochu obtěžovala, nakonec jsem poznala, že její místo v příběhu bylo zasloužené. Navíc citáty na začátku každé z kapitol, úžasné zpestření.
Zuzanka89
  7. 2. 2013, 11:52
Tuto knihu jsem s radostí přesunula do svých oblíbených knih. Čte se jedním dechem a až do konce knihy netušíte, jaký bude konec. Velmi oceňuji brilantně psychologicky vytříbené postavy, kdo má rád psychologii a rozbor lidského jednání, kniha jej chytne za srdce. Tak jako mě.
Novomestanka
  9. 7. 2013, 18:32
Opravdu promyšlený příběh s propracovanými postavami a nečekaným rozuzlením. Věci nemusí být takové, jakými se na první pohled zdají a postavy a jejich chování mají do černo-bílé opravdu daleko. Vřele doporučuji.
Eloush98
  26. 10. 2012, 18:31
Současně jedna z mých nejoblíbenějších knih. Nic tak čtivého, napínavého a chytře zpracovaného jsem dlouho nečetla. Úžasná kniha, která mě dokonale zaměstnala. Pro mě to bylo vybočení ze své normální četby, která se tehdy skládala převážně z J. Wilson a C. Cassidy. Úžasná kniha.