Démonolog

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Jota - 2014
ISBN: 978-80-7462-519-0

Jota (2014) 978-80-7462-519-0 315

Profesor David Ullman patří k předním světovým autoritám v oboru literatury zabývající se démony, specializuje se na klasickou poemu Johna Miltona Ztracený ráj. Přitom je ateista a ke svému oboru přistupuje pouze jako k výplodu lidské představivosti. Když do jeho pracovny přijde záhadná Hubená žena, vyzve ho k cestě do Benátek a dosvědčení existence „jevu“, odmítne ji. Žena mu nicméně zanechá na stole letenky a benátskou adresu. Večer Davidovi oznámí jeho manželka, že od něj odchází. David se impulzivně rozhodne využít příležitosti a vzít svou dvanáctiletou dceru do Benátek. Dceru v poslední době sužují stejné záchvaty melancholie, jaké dlouhodobě trápí i Davida. Ale cesta do Benátek má nečekané následky. (Založil/a: Rosie5)

Andrew Pyper Andrew Pyper
*04.01.1968

LeaLea
  3. 5. 2014, 13:10
Navzdory superlativům z celého zbytku světa, já říkám klasicky nevyužitý potenciál. Žádná smršť to nebyla, ačkoliv pár silných okamžiků nakonec má. Hlavní hrdina se nijak zvlášť výrazně neprojevuje, samozřejmě s výjimkou dešifrování vzkazů z pekla. Na ty je skutečně expert. Postrádala jsem emoce a hloubku, kterou si podobná díla nepopiratelně zaslouží. Podtrženo sečteno, číst se to dá. Pokud bych ale měla doporučit, tak jen jako oddechové čtivo na dva večery, než strhující strašidelnou četbu.
Ramirez85
  1. 3. 2016, 19:09
Andrew Pyper se svým Démonologem nepřináší do knižního světa nic převratného nebo inovativního, ale příběh profesora Ullmana je napsán tak záživně, že ani nebudete tušit, jak jste se během chvilky ocitli o několik desítek stran dál, oči kloužou po stránkách úplně samy. Je vidět, že má Pyper načteno, nebo možná spíš nakoukáno, poznáte zde totiž několik více či méně známých filmových příběhů. Ale jako celek to funguje perfektně, temné je to tak akorát, aby jste z toho neměli bezesné noci, navíc psáno jednak s nadhledem, jednak na úrovni. A to v dnešní době fakt není málo...
Lalaine
  12. 6. 2014, 12:17
Musím říct, že Démonolog se četl hodně dobře. Je zajímavě napsaný, čtivý, o setkání s démony nás autor nepřekvapí. To, proč tomu dávám pouze čtyři hvězdičky, je proto, že všechno je takové povrchní. V knize se něco děje a zároveň neděje. Jako kdyby to byly úryvky ze sna profesora Ullmana. Popisy jsou skvělé a plné napětí, ale žádný zvláštní zvrat. Musím uznat, že někdy jsem se ztrácela v tom, kde vůbec profesor Ullman je a co vůbec dělá. Ani jsem nějak nepochopila konec a i to, proč to vlastně začalo... ;-) Přesto je to dobré čtivo pro začátečníky s duchařinou. ;-)
Katniss Lavender
  21. 5. 2014, 16:17
LeaLea mi mluví z duše! Líp bych to nenapsala a s jejím názorem se plně ztotožňuju! Čekala jsem trochu víc... Prostě oddechové čtivo, na můj vkus trochu málo démonů a temnoty. Nápad dobrý, ale nevyužitý potenciál. Slibované Benátky, na které jsem se těšila, jsou s bídou v pětině knihy. Závěr se mi líbil, potěšil mě, ale musím se přiznat, že způsobil, že vůbec netuším, co se to vlastně po celou dobu odehrávalo a jak to bylo s Tess...
Nikk
  3. 8. 2014, 8:51
Pomerne oddechove cteni, coz jsem rada uvitala. Jak tady jiz bylo zmineno, cekala jsem vice projevu demonu a konec me taky zmatl. Do ted netusim, co tim chtel autor rict.
MariChan
  25. 12. 2014, 22:33
Rozhodně musím říct, že mě kniha zaujala. Přes počáteční strach, že se pouštím do nějakého béčkového příběhu, jsem ji přečetla jedním dechem. Zamilovala jsem se do způsobu, kterým Pyper píše. Je pravda, že kniha plně nevyužila svého potenciálu a některé pasáže zůstaly neobjasněny, ale názory profesora Ullmana jsou mi velmi blízké a donutí člověka k zamyšlení. Líbil se mi popis pekla a způsob, jakým autor zapojuje démony do příběhu - 90% .
Foxy
  5. 8. 2014, 14:49
Kniha je napsána svižným tempem a čte se snadno a rychle. Příběh nepřináší nic nového a nemohu se ubránit přirovnání ke knihám s Robertem Langdonem. Nicméně pro mě ideální oddechovka k odpolední kávě.