Bez naděje

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Euromedia Group - 2014
ISBN: 978-80-86938-91-2

Euromedia Group (2014) 978-80-86938-91-2 384

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím?
Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené. (Založil/a: alča87)

Morsie
  24. 2. 2014, 16:22
Tohle asi tak milionkrát předčilo veškeré moje očekávání. Naprosto úžasné, dech beroucí, srdce z těla vyrvávající, zábavné, i krutě smutné. Úžasný příběh, u kterého se nemůžu zbavit pocitu deja-vu. Pocitu, jako že je mi to podobné, že to znám. Řvala jsem jako malá holka a vůbec se za to nestydím. Velice vyspělé, velice hluboké, se spalující pointou. Tenhle příběh mě nadchnul i sežvýkal, mám pocit prázdnoty a chce se mi prasknout všemi těmi emocemi, co to ve mně vyvolalo. Beznadějně zamilovaná do Bez naděje.
Lucianna
  22. 7. 2014, 0:04
Jde tato kniha slovy vyjádřit?
Pro mě je to nemožné. Téma této knihy je sice podle mě vystřední a nechutné, ale nedokázala jsem se ubránit slzám, které přišly.
Někde jsem se smála, a následně jsem potřebovala hory kapesníčku, protože jsem s hrdinkou soucitila a vžila jsem se do ni tak moc jako bych sama tu knihu žila..
Nnelly
  2. 4. 2014, 16:04
Zvažuju mezi 3-4 hvězdičky, protože to téma za ně stojí, určitě, ale zpracování knihy mi přišlo špatné... začátek tuctový, nepříliš dobře napsaný a úvod knihy znudil tolik, že ten opravdový děj, co přišel později, už mě tolik nevytrhl, ale furt zbývá to téma
smajlinka
  29. 6. 2014, 18:59
Musím se přiznat, že ze začátku se mi knížka nelíbila. Když se hrdinka vyjadřovala,že ji při setkání s dotyčným "padaly kalhotky", tak jsrm si říkala, že je to až trapně puberťácké, ale ve čtení jsem pokračovala. A jsem ráda, protože se pak příběh začal nějak vyvíjet. I když to, co udělala Karen mi přišlo příliš "pohádkové" a neuskutečnitelné. Přečtu si i Ztracenou naději, zajímá mě příběh zpracovany z pohledu Holdera
wendieta
  17. 4. 2014, 20:06
V době, kdy jsem já četla dívčí romány, vůbec takhle dobré knihy nebyly. Moc se mi to líbilo, i přesto, že už mi dávno není 17. Dokonce i slzičku jsem uronila, jak to bylo emotivní :) Musím dát plný počet, protože ta dvě odpoledne, která jsem strávila s touto knihou se mi moc líbila.
silvaren
  29. 8. 2014, 7:51
Příběh je dobře propracovaný a zajímavý, ale sáhla jsem tentokrát vedle, protože je psán pro náctileté. Nejde tak do hloubky, jak by mohl, a místy je lehce naivní - což je ovšem u tohoto žánru naprosto v pořádku. Kdybych ho četla a bylo mi -náct, dala bych 80%, takhle 60%.
Nifrea
  20. 7. 2015, 17:36
I přesto, že kniha byla plná šílených klišé, přeslazený romantiky, nerealistických situací, jsem jí kupodivu četla ráda. Oceňuju čtivost textu, ale příběh jako takový, opravdu patřil spíš do nějaké Top dívky. Plno náhod, plno lásky do konce života, místama té sladkosti bylo prostě zbytečně moc.
kklepkaa
  10. 6. 2014, 14:30
Kniha pravděpodobně doplatila na mé přehnané očekávání. Čekala jsem dospělé drama a dostala jsem takové nedomrlé pubertální něco.
LiaFee
  2. 9. 2016, 18:17
Začátek byl teda hodně slabý. Několikrát jsem přemýšlela, jestli knížku neodložit, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem to neudělala.
Sky je fajn hrdinka, má svoje světlé stránky, stejně tak i Holder. Ale pro mě to pořád nebyly postavy, které bych si zamilovala.
Zápletka... jako, nejdřív jsem vůbec netušila, o co půjde, ale pomalu se odhalovala a mně to došlo ještě předtím, než nám to autorka vysvětlila. Nevím, jestli to tak bylo psané schválně, ale já bych se radši nechala překvapit.
Asi to mělo působit nějak hluboce nebo co, ale mě to prostě nezasáhlo, no.
Ovšem velkým plusem knihy jsou nádherně popsané romantické scény. Je vidět, že tohle autorce opravdu jde.
Dumbicek
  8. 1. 2016, 14:01
Na začátku jsem si říkala, do jaké puberťácké knihy jsem se to pustila. Ovšem pak mě to opravdu nadchlo. Příběh mě tak do sebe vtáhl, že jsem místy jen stěží zadržovala slzy. Tolik událostí na tak málo lidí. Člověk ať chce nebo nechce se musí zamyslet, co se odehrává za dveřmi tolika jiných rodin.
LenkaZ
  23. 3. 2015, 19:49
Tak bohužel, tahle knížka mně teda za srdce nechytla. Přišlo mi, že na pozadí až hodně naivní romance pro náctileté se zde řeší příliš velká tragédie.
Afire
  13. 4. 2014, 22:54
Zajímavě napsaný příběh, chvílemi až nepravděpodobně zamotaný děj, ale život někdy připravuje opravdové absurdity. Líbil se mi popis reakcí postav na nečekané konfrontace. K začátku knihy jsem se několikrát vracela, druhou půlku už vyloženě shtla bez přestávky.
Aspet
  23. 3. 2014, 17:44
Krásný i smutný příběh, který vás zasáhne do srdce. Hrdinka, ač velmi mladá, působí vyspěle . Rozhodně doporučuji nejenom náctiletým čtenářkám, ale i starším, sama jsem si nejdříve říkala, jestli jsem nesáhla po knize pro mladší věkovou skupinu, když je hrdince 17 let, ale po dočtení rozhodně doporučuji všem.
teteka
  29. 7. 2014, 22:11
NOOoo do pr.... už nikdy nebudu podceňovat knihu.Nikdy!!! Čekala jsem středoškolskou romantiku, na kterou už jsem přece jen starší a místo toho jsem dnes ráno začla číst a teď se spadlou bradou dočetla.Asi tu budu křižována jak se mi to může líbit, ale je to tak .Asi k životu potřebuju takový příběhy :)
Emmilli
  27. 10. 2014, 19:02
Tato kniha mě naprosto dostala! Po dlouhé době příběh naprosto nepředvídatelný ze začátku trochu pomalejší rozjezd a zbytečný popisované intimní situace mezi hrdiny. Nicméně od poloviny knihy jsem se nemohla odtrhnout a poslední stránky jsem naprosto hltala. Určíte si přečtu i druhý díl!
klaranapoli
  13. 10. 2014, 12:29
Upřímně. Nevěděla jsem vůbec do čeho jdu. Chvilkama mi to přípomínalo Twiligt a Padesát odstínů v jednom, opravdu :D Ale jooo jinak líbilo byla jsem příjemně překvapená jak mě to vtáhlo do děje a za pár dnů jsem měla přečteno. Tak se jdu tedy vrhnout na pokračování a jsem zvědavá. :)
Lucy1994
  27. 9. 2014, 17:28
Proboha, tohle je ta nejlepší kniha, kterou jsem v poslední době přečetla. Toto byl tak silně citový příběh, který mě dokázal jak rozesmát, tak i rozbrečet. Ihned jsem si tu knihu zamilovala. Půjčila jsem si ji z knihovny, ale došla jsem k názoru, že bude nejlepší, když si ji koupím - abych ji měla ihned po ruce a mohla si ji kdykoliv znovu přečíst. Tu nádheru nedokáži ani okomentovat. Mně se ta kniha strašně líbila, ať si říká kdo chce co chce. Určitě jsem ji nečetla naposledy. Něco tak úžasného, silného a vyspělého jsem dlouho nečetla. Kdyby to šlo, dám hvězdiček více než "jen" pět.
barus.horn
  21. 9. 2014, 11:09
Ze začátku se tato kniha zdála nudná ale postupně se příběh rozvíjel a poté už mě pohltil. Ke konci se četlo uplně samo a určitě si chci přečít druhý díl.
karkulík
  30. 7. 2014, 11:36
Obsahuje spoiler spoiler Pro mě byla tato kniha zklamání. Autorka se snažila napsat silný příběh, ale podle mého názoru bylo vše strašně umělé a nevěrohodné - dialogy a vlastně i celá zápletka ( vím, že se bohužel tyto věci stávají, ale...). Celý děj byl vlastně vystavěný na "inu svět je malý a o náhody tu není nouze" - ale těch náhod tam bylo až moc. Docela dost mě mrzelo, že nebyl v knížce nijak dál rozveden Breckin - to byla pro mě asi ta nejzajmavější postava. *SPOILER plus kniha ze 3/4 popisovala pouze ocucavaní těch dvou a v te jedné čtvrtině se popisovaly jejich příšerné osudy. *
Pro mě tedy zklamání - 2 *
viktorie327
  12. 3. 2016, 22:39
WOW!!! Když jsem začala číst tuto knížku, myslela jsem si,že to bude další opakující se román...potkají se, nemají se rádi, potom se začnou mít rádi, potom se zase oddělí, protože se na sebe naštvali a na konec se přeci jenom dají dohromady....Na začátku jsem si říkala, že mě ta knížka nebaví, ale asi nějak po 30 stránkách jsem rychle změnila názor a byla jsem na sebe naštvaná, že jsem jí neměla ráda...no tak jsem pokračovala ve čtení...ten konec byl tak dech beroucí, že se to nedá ani vyjádřit slovy....jak se to tam všechno hezky propletlo...myslela jsem si, že je to skutečný a že to prožívám stejně jako Sky/Hope...byla jsem z toho neskutečně rozpolcená...až tak, že jsem si myslela, že probrečím celou noc....ale potom se to ve mě nějak urovnalo...najednou mi bylo dobře...tato knížka mi pomohla pochopit něco i v tomto světě...a za to jí děkuji....budu na ni myslet ještě hodně dlouho a bude mi ji připomínat všechno kolem sebe....nebe,hvězdy,slovo beznadějný a dokonce i sociální sítě a budu na ni myslet vždy když budu psát někomu SMS...ještě jednou děkuji, že takovýto lidé s takovouto skvělou fantazií na světě jsou...
darakna
  16. 7. 2015, 18:27
Musím bohužel konstatovat, že kniha byla pro mě naprostou ztrátou času. Hlavní hrdinka, jako typ sladké dívenky z románu 19. století, omdlévající z pohledu tajemného "bad boye", který nebyl ani zdaleka tak drsný, jak se dělal. Většinu knihy zaujímají sladkobolné dialogy, které gradují ve velkém, avšak předvídatelném finále. autorčin styl psaní mi vůbec nesedl a možná to je tím, že už mi není -náct. Slabé dvě hvězdy.
CrazyLethal
  23. 5. 2015, 14:51
Krásná kniha! Popravdě jsme ze začátku vůbec nevěděla co čtu. Myslela jsme, že se jedná o další "romanťák" a ono prd. Příběh mě opravdu dostal a proto mohu plně doporučit! Při čtení sem nemohla pustit knihu z ruky.

Abych ale nemluvila jen o ději, musím také vyzdvihnout styl psaní autorky - neskutečná bomba! Spojením těchto dvou věcí vzniklo něco opravdu neuvěřitelného!

COLLEN HOOVER se mi tímto zaryla hluboko do srdce a hrdě oznamuji, že je má nová nejoblíbenější autorka!
Katy02
  2. 3. 2015, 12:22
Knize jsem moc nedávala, vzhledem k tomu, že než jsem ji přečetla viděla jsem ne moc dobrou recenzi. Přes to přeze všechno mě kniha, nevím proč, neuvěřitelně lákala. Tak jsem mrkla na stránky knihovn (online katalog) bohužel ji měl někdo na měsíc vypůjčenou, tak jsem si ji musela rezervovat. Čekala jsem dost dlouho, ale čekání za to stálo. Kniha mě překvapila. Bez problému jsem se do ní vžila . S touto knihou "ožívám", jak by řekli hlavní hrdinové knihy. Teď přemýšlím jestli si skočím do knihovny pro "Ztracená naděje" obávám se, že mě zklame.. Přeci jenom stejný příběh, ale z pohledu dvou lidí... Ale má nepřirozeně nadpozemská zvědavost :DD mě asi donutí přečíst si i knihu o Holderovi :)
123.Iveetka
  17. 2. 2015, 11:37
Zase jednou kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Přestože se objevovaly pro mě někdy velice šokující zápletky, děj se vyvíjel postupně a přiměřeně, žádnou pasáž jsem neshledala nudnou. Tu smutnou část knihy vyrovnávaly vtipné situace, u kterých jsem se někdy musela smát i nahlas. Na tuto knihu bych potřebovala více hvězdiček! :)
Marunka
  1. 10. 2014, 17:44
Tohle je nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Moc se mi líbila. Nemám k ní žádné negativy. Slyšela jsem i viděla jak autorka vydala knihu z pohledu Holdera za celou dobu, kdy autorka psala o Sky (Hope). Tuto knihu, přiznám se přečetla jsem ji za ani né den :) ! Moc se těším na knihu z pohledu Holdera.
makyna03
  21. 9. 2014, 17:37
Jedna z nejlepších knih co jsem v poslední době četla...ze začátku nic moc, ale dodatečně se rozjela, za mě 5 zasloužených hvězdiček