Noc předtím

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7303-966-0

Domino (2014) 978-80-7303-966-0 418

Jsou chvíle, kdy nemůžete důvěřovat nikomu. Vlastně začnete pochybovat, jestli můžete věřit aspoň sami sobě.
V ponurých stínech ospalého jižanského městečka se skrývá sériový vrah. Zabíjí s děsivou precizností, každá vražda je krvavou kopií těch předchozích. Jako by pro něj oběti byly pouhým prostředkem k naplnění morbidní touhy, která nemůže být nikdy ukojena...
Caitlyn Montgomery Bandeauxová se probudila zbrocená krví. Nevzpomíná si na jediný okamžik předešlé noci, kdy byl brutálně zavražděn její manžel. Ví jen to, že stejným způsobem zemřelo až příliš mnoho lidí, které dobře znala.
Pro policii je hlavní podezřelá, což je samo o sobě děsivé. Ještě děsivější jsou však střípky vzpomínek, které jí naskakují v mysli. V naprostém zoufalství se obrátí na psychologa Adama Hunta, ale vzápětí se jí zmocní další pochybnost: do jaké míry mu může důvěřovat? Když totiž vrah znovu zaútočí, Caitlyn začíná zjišťovat, že ti, kteří vypadají jako ztělesněná nevinnost, mohou v sobě skrývat ryzí zlo... (Založil/a: alča87)

Desmond
  11. 7. 2014, 11:21
Námět a myšlenka byly dobré. Horší už to bylo s provedením. Autorčin styl mi vůbec nesedl, kolikrát jsem měl pocit, že se kniha neuvěřitelně táhne. Za nedostatečný považuji závěr, v němž mi chybělo lepší vysvětlení vrahovy psychiky. Lisa Jackson si to na můj vkus příliš usnadnila. Do detailů ale zabíhat nebudu, abych nic podstatného nevyzradil.
minkar
  24. 1. 2016, 20:04
Zajimava zapletka, nicmene duvod zvlastniho vztahu Caitlyn a jeji sestry Kelly mi byl jasny skoro od zacatku. Malinko mi vadila stupidita vysetrujicich detektivu, kterym se vse naservirovalo az pod nos a ani tak pripad nevyresili, musel to za ne udelat nekdo jiny. Celkove mi zapletka prisla nepropracovana a jednoducha, ale kniha stoji za precteni.