Volání kukačky

Volání kukačky Originální název: The Cuckoo´s Calling
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Plus - 2014
ISBN: 978-80-259-0233-2

Plus (2014) 978-80-259-0233-2 480 knihu napsala autorka pod pseudonymem Robert Galbraith
Plus (2014) 978-80-259-0347-6 480 brožovaná

Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí z balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojde policie rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Jenže její bratr má své pochybnosti – a aby zjistil pravdu o její smrti, najme si soukromého detektiva. Cormoran Strike je válečný veterán, který opustil službu v Afghánistánu po těžkém zranění. Během řešení případu proniká do světa vysoké módy a mediálních celebrit, londýnské smetánky, ale i spodiny. (Založil/a: lulila)

Robert Galbraith Robert Galbraith

vladislaus
  15. 10. 2014, 7:36
Styl této knihy mi připadá podobný stylu Agathy Christie. Fantastickému odhalení předchází nudný řetězec rozhovorů s lidmi spojených se zločinem. Žádné drama, žádná brutality, jak u dnes populárních skandinávských detektivek. Je to krok zpátky do minulosti? Musím ale ocenit sympatičnost vyšetřovatelů vražd. Všudypřítomného Harryho v každé větě jsem narozdíl do uživatele Leenja13 nenalezl. Naopak, kdybych nevěděl, že se za pseudonymem skrývá Rowling, nepoznal bych to.
janeicka
  17. 10. 2014, 10:56
Kdo čeká od této knihy svižnou, lehkou a akční detektivku, ten se pravděpodobně nedočká :-) Moc se mi líbil poctivý styl psaní, detailní popisy nejen okolí, ale i dialogů. Čtení jsem si nesmírně užívala, především i díky sympatické dvojici hlavních vyšetřovatelů, z nichž každý má svůj zajímavý životní příběh. Já nemohu absolutně nic vytknout a těším se na další detektivku z pera J. K. Rowling :-)
Tiwala
  1. 7. 2015, 19:42
Trochu rozvleklé, ale líbilo se mi to. Pokračování si určitě přečtu.
PS: Ať mi nikdo netvrdí, že Robin není převtělená Hermiona. :D
zoro2
  25. 2. 2015, 22:12
Porovnám-li tuto knihu s Nesbovým Sněhulákem, nechápu, že má výrazně horší hodnocení. Kniha je velmi čtivá a styl, jakým Rowlingová píše možná není tak akční, ale určitě vytříbenější. Mediální humbuk k této knize mě zcela minul a i kdyby, nechal by mě chladným. Kniha si určitě zaslouží lepší hodnocení, než současných 78%.
Lecter
  28. 4. 2015, 10:05
Hmmm moc mě to nebavilo.Začátek,dlouhý začátek,se příliš táhne.Detailní popisy snad všeho,co se popsat dá.Asi jsem zvyklá na jiné grády.Dvojice detektiv a jeho chytrá družka se teď často objevuje,samozřejmě jeden nebo druhý mají osobní problém.Závěr průměrný.Já osobně myslím,že z toho ženskost cítit jde.Chlap prostě píše jinak.
Rames
  12. 11. 2014, 12:00
Detektiv Cormoran připomíná starou školu slavných amerických detektivů dvacátých let. Při každé zmínce o použití mobilu nebo NTB, se čtenář musí vrátit ze své představy o černých autech a kloboucích na hlavách hlavních hrdinů, do současnosti. Příběh samotný není nijak strhující a dává čtenáři pocítit že autorka by ráda další díly pokud se tento bude líbit, mě se líbil a další pokračování bych uvítala.
VerenaLord
  14. 10. 2016, 18:31
Reklama na tuto knihu byla obrovská, proto mi to nedalo a vrhla jsem se konečně do čtení. První polovina knihy mě nezaujala, druhá část už byla lepší, příběh svižnější a zajímavější. Ale i přes to se mi celkově nijak zvlášť nelíbil. Zajímavý námět, ale rozuzlení divné a poněkud neuvěřitelné. Jediným plusem je pro mě velmi příjemná a zajímavá postava Guye Somého, i když se v knize jen mihne.
Reliance
  24. 2. 2015, 20:16
Začátek se mi zdál trochu slabší, ale pak mě to chytlo.. J. K. Rowling bych v tom nepoznala.. Spíš mi to trochu připomínalo styl A. Christie, jak už tu bylo zmíněno.. Nicméně se jí dle mého názoru nedá upřít schopnost vytvořit a popsat prostředí ve kterém se čtenáři zkrátka líbí... Ať už právě v Harrym a nebo tady.. Za mě palec nahoru. ;)
Venceslao90
  7. 6. 2016, 9:43
Pro mě tak trochu zklamání. Na můj vkus to bylo celé tak nějak moc pomalé, zdlouhavé a popisné. Některými pasážemi, hlavně v první polovině, jsem se musel prokousávat. Chybělo mi napětí a akce. Rowlingové se nedá vytknout, že dokázala skvěle vykreslit všechny postavy v knize, ale to tentokrát nestačilo. Samotná zápletka a děj nejsou nijak výjimečné, navíc vrah se dal opravdu celkem snadno odhadnout.. Nevím no, zůstal jsem za očekáváním, ale dočetl jsem, takže úplně špatné to taky nebylo. Na stole mi leží Hedvábník, tak uvidím, jestli se do něj s odstupem času pustím. Volání Kukačky je u mě průměrná detektivka.
Jadelaine
  26. 11. 2016, 20:23
Kniha určitě stojí za přečtení zvláště milovníky klasické detektivky. Postava Cormorana mi připadala asi do poloviny knihy celkem nemastná neslaná a až příliš kladná, ale ke konci jsem si ho celkem oblíbila. Další dílo ze série si určitě s chutí přečtu.
borntolive
  7. 1. 2015, 15:54
Fantazie... ač jsem nedetektivkářka a neznalec Rowlingové. Soukromý detektiv ze mě nebude, ale popravdě neměla jsem kvůli tomu výčitky svědomí. Nechala jsem se unášet dějem a klidně v každé části knihy obvinila někoho jiného. Zajímavé pro mě bylo rozjetí x příběhů, x psychologií, jazykem a stylem, který mě naprosto nadchl. Skládala jsem nenásilně výsledný obraz a s Cormoranem a Robin to byla vážně hezká práce. A já jsem teda napnutá a dychtivá byla... o tom by vám ranní budíček mohl vyprávět.
Lucianna
  12. 10. 2015, 21:37
Nevím, ale knížka mi dějově nesedla. Nemohla jsem se soustředit a pořád jsem to jen zavírala. Možná se časem ke knize vrátím, ale teď se budu soustředit na knihy, které chci číst už dlouhou dobu.
teite
  1. 3. 2015, 10:36
Rowlingové nelze upřít jedno: píše lehkou rukou a umí stvořit sympatickou postavu. Knížka se tudíž čte pěkně, dokáže vtáhnout. Pokud bych ji ale měla hodnotit jako detektivku, mám pocit, jako by si autorka vzala nějaký manuál s názvem "Jak správě psát detektivky" a doslovně se jím řídila. Klasický případ, kdy si vrah na posledních stránkách dost nepochopitelně vylévá srdce vyšetřovateli, aby čtenář nezůstal ochuzen o vysvětlení. Není to tedy špatné, ale že bych netrpělivě čekala na další část, to říct nemůžu.
navabaca
  11. 1. 2015, 14:16
Autorce se stále daří popisovat chování a pocity kohokoliv tak dokonale, že se z čtení fiktivních událostí stává prožitek (a požitek) snadno zaměnitelný s vlastní realitou, s vlastním životem.
Strhujícímu konci chybí pouze několik málo vysvětlení a jedinou vadu českého překladu vidím ve velmi nadměrném (a ne zcela vhodném) používání slova "odtušil".
Ramirez85
  12. 9. 2014, 16:25
Přestože je mi svět showbusinessu, ve kterém se děj Volání Kukačky odehrává, krajně nesympatický (přesněji řečeno se mi z něj dělá šoufl), JK to zase dokázala- opět píše neskutečně poutavě, tak, jak to u ní známe, že se jeden nenaděje a padesát stránek má schlamsnutých během chvilky. Rowlingová i tentokrát zvolila jazyk, kterému prostě musí porozumět každý čtenář a který se musí líbit. Stejně tak jako její hrdinové, ať už záporní nebo kladní, s Cormoranem Strikem v čele, velice zajímavý charakter. Závěr je pak možná nešokující, přesto si jeden musí říct, že vlastně ano, tohle fakt dává smysl :-) Čtyři hvězdy pro JK, ta pátá potom pro mého předčítače, díky kterému (nebo spíš díky které) mě Kukačka bavila ještě o to víc ;-)
Ivet
  3. 9. 2014, 22:52
Čteno v angličtině. Výborný styl psaní, sympatické postavy, zajímavá zápletka a výborné vyvrcholení. Musím také ocenit, jak reálně byly popsány různé třídy v dnešní anglické společnosti. Díky vlastní zkušenosti dokáže autorka vyjádřit i ty nejmenší detaily, které se týkají lidského strádání, ale zároveň i moci nad druhými.
Ze začátku jsem nebyla příliš optimistická, protože detektivních spisovatelů je v dnešní době až příliš, ale styl JKR opět dokázal dostat knihu z detektivní šedi mnohem výš. I když bych si ráda přečetla něco dalšího ve stylu Prázdného místa, detektivce s výborně napsanými charaktery neodolám. Rozhodně se pustím do pokračování a pokud se z Cormorana stane nový sedmidílný hrdina, vůbec si nebudu stěžovat.
LadysR2
  24. 4. 2014, 7:43
Autorka umí psát.
Líbilo se mi, že příběh byl prost krvelačných, akčních a psychopatických scén. Příjemná změna v současné záplavě vyšinutých "krváků".
No ale nebýt postav detektiva a jeho sekretářky, tak kniha nic extra zajímavého také nenabídla.
Pouze to, že se to slušně četlo
cmuchal
  19. 4. 2015, 9:24
Obsahuje spoiler spoiler Stejně jako Prázdné místo se mi Volání Kukačky četlo perfektně, v tomto případě ještě rychleji, jelikož tu není takové množství postav. Jazyk spisovatelka výrazně nemění, píše tak akorát, že vám čtení nedělá sebemenší problém a máte chuť knihu přelouskat, dokud se nedočkáte závěru. Ocenil bych spíše, kdyby měla zájem si se svými čtenáři pohrát a "ztížit" četbu i jiným stylem než je napínat, kdo je vrah. Zajímalo by mě. zda-li J.K. Rowling píše takto přirozeně poutavě nebo má kolem sebe lidi, kteří ji radí a provádí korekce. Nerealistické mi přišlo jak idylicky celkově Cormoran Strike vyřešil případ, konkrétně jsem očekával například u Spannera, že zneužije informace, jež mu byly poskytnuty notebookem zavražděné a sdělí je bulváru - nestalo se. Zvláštní mi přišel určitě samotný konec, kdy detektiv projeví tak silnou vnímavost a instinkt, že nepotřebuje hmatatelné důkazy a vyprovokuje vraha k přiznání. Lituji, že jsem si knihu nepřečetl dříve a odkládal ji kvůli tomu, že je to detektivka. Párkrát mě dokázala autorka slušně rozesmát díky fórkům Guye Somého nebo vlastně hned na začátku, kdy Cormoran Robin málem přerazí a způsobí jí modřinu na ňadru.
VenDulin85
  31. 5. 2014, 17:56
Na Kukačku jsem se těšila dlouho, protože zatím cokoli od J.K. se mi četlo dobře a téměř samo od sebe. Přesto jsem si říkala, jestli téměř 500 stran není na detektivní román zbytečně hodně. Teď, těsně po dočtení, můžu říct, že není. Nedá se spočítat, kolik detektivek už jsem četla, ale toto je něco navíc. Nedochází tu k řadě vražd, místo toho se hodně dozvíme o mravenčí práci, která musí být vykonána, aby si vyšetřovatel mohl říct, že ví vše.
Postupem času jsem trochu pěnila, když bylo naznačeno, že Cormoran už si skládá mozaiku zločinu dohromady a já přitom neměla ani tucha, jak se to mohlo přihodit a strhující závěr mi (klišoidně řečeno) vyrazil dech. Tedy ne že by mě ta myšlenka na chviličku nenapadla, ale.. budu upřímná, s tímhle jsem nepočítala.
Román mě ani na chvilku nenudil, protože 1) obě hlavní postavy, detektiv i jeho asistentka, mi byly víc než sympatické; 2) autorka nás zavedla do světa bohatých a privilegovaných, ale poznáme i ty méně šťastné, ale dle svého názoru bych řekla, že jsou všichni stejná pakáž, i když jedni mají víc prostředků.
Krom nadšení z dobré knihy ve mě popis ulic vyvolal touhu se do Londýna zase podívat a zabrouzdat si v něm.
blaufik
  5. 6. 2016, 22:45
Jak už bylo psáno, pokud čekáte akční detektivku, tak se opravdu nedočkáte. Žádná šílená akce, a hektolitry krve. Příběh je pozvolný, s poctivými popisy rozhovorů, které zabírají i několik stran. Nicméně i tak mě čtení nesmírně bavilo, a kniha se mi vůbec nechtěla odkládat. Jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah Cormorana a Robin v dalším díle, a už teď se těším, až si ho přečtu.
Adele
  23. 7. 2015, 20:40
Knížku jako takovou, hodnotím dobře. Příběh mě upoutal, byl čtivý a přesto, že zde byly sáhodlouhé rozhovory jak někteří píšou (je to detektivka, takže mě osobně na tom nepřijde nic zvláštního),se to četlo samo. Hlavní hrdinové jsou mi sympatičtí. !!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!!! Obvykle nespoileruji, ale tady mi to nedá... autorka to pro mě na konci pokazila. Čekala jsem originálnější závěr, než to kdo se jako vrah nakonec objevil. Čekala jsem vysvětlení proč to byl ten a ten. A ne klasickou rodinou zápletku. !!! KONEC SPOILERU!!!!! Konec mě zklamal, jinak by to možná i bylo na 5*, ale takhle nemůžu dát víc ne 4. Další díl určitě chci zkusit.
smajlinka
  24. 7. 2014, 17:23
Sympatická dvojice Robin a Cormorana Strika, moje oblíbená autorka J.K. Rowlingová a její styl psaní - pro mě prostě pět hvězdiček. Četlo se mi to daleko lépe než prázdné místo, s Harrym srovnávat nebudu, to je úplně jiný šálek kávy. Akční scény sice celkem žádné, ale obešlo se to i bez nich. Doporučuji
Casey
  18. 8. 2014, 10:08
Nedá se nic dělat, ale musim rict, ze na to, jaky byl kolem tehle knihy medialni humbuk, tak je to normalni, prumerna detektivka. Holt "jméno autora" se prodává samo. Pribeh se mi zdal utahany a spad kniha dostala az v posledni ctvrtine. Ovsem i navzdory "obycejnosti" knihy jsem si postavu Cormorana Strikea zamiloval, detektiv dle meho gusta. A Robin... komu by se mohla nelibit? ;-)
wendieta
  13. 8. 2014, 20:39
J. K. umí psát, o tom žádná. Příjemné čtení, stránky ubíhaly rychle, příběh zajímavý. Cormoran a Robin k sobě sedí dokonale. Moc se mi líbilo, že až do konce jsem neměla tušení jak to vlastně dopadne. Za mě plný počet.
miiichalka
  19. 3. 2014, 21:09
Jsem ohromena. Musím říct, že až tak dobrý dojem z Kukačky jsem opravdu nečekala. Rozsah odpovídá obsahu, za mě nepřebývala ani strana. Napsáno brilantním jazykem a čte se jedním dechem. Jediné, co mě mrzí, je, že už mám dočteno.
Elki
  1. 8. 2016, 14:34
Rowlingovou miluju a její pětisetstránkové knihy jakbysmet :) Musela jsem si zvykat, že ačkoli jde o detektivku, není to extra napínavé, ani to nemá velký spád. Ale její opět skvěle vykreslené postavy a příběh mi pomohly toto na začátku překonat.
kajas1993
  4. 5. 2015, 20:01
Po ne zcela povedeném "Prázdném místě" jsem k této knížce z pera J.K. přistupovala velmi opatrně. Pravda je ale taková, že jsem se pro Cormorana ohromně nadchla a těším se na jeho další případ. Detektivní příběhy nejsou mým vyhledávaným žánrem, ale "Kukačka" mi vážně sedla. Megasympatická dvojice (v závěru jsem málem jásala stejně jako Robin), nečekané rozuzlení (do poslední stránky jsem neměla ani tušení, kdo je vrahem), čtivé dialogy. Snad až příliš rozsáhlé, ale jinak opravdu skvělé.
XZvire
  20. 4. 2015, 11:05
Tolik podezřelých jsem už v jednom příběhu dlouho neměla.. Volání kukačky je klasická britská detektivka z předchozích let, jak už tu bylo řečeno styl Agatha Christie.. Hlavní postavy jsou poměrně sympatické, jen pomalu autorka odkrývá informace z jejich soukromí. Příběh byl napsán poměrně čtivě, ve většině případů se nic moc nedělo, jen samé výslechy a pátrání po ostatních. Žádnou akci v knize nečekejte. Musím ale uznat, že jsem od knihy dostala přesně to, co jsem čekala. Nebýt závěru, dala bych dílu o hvězdičku méně..Někteří toto dílo se snaží spojit s autorčinou ságou o HP, nic takového v tom nehledejte, je to zbytečné. Kdyby člověk nevěděl, že je tato kniha od JKR, ale od Galbraitha, nikdo by nemohl s ničím podobných srovnávat.. Ale dobře, v jednom případě jsem jistou spojitost s HP našla... Cormoran mi v jistých chvílích připomínal Hagrida, ale v dobrém smyslu.. ;-)
Peter.Melon
  31. 8. 2014, 18:45
Příjemně se tento román čte,je celkem dobrý a docela se mi líbí...Autorka je bystrá.Mínusem je snad jen obšírnost této knihy.
kklepkaa
  24. 3. 2014, 8:43
Toto je má první kniha od J. K. Rowling po Harrym a byla jsem opravdu zvědavá, jak se spisovatelka vypořádala s přerodem od dětského fantaskního světa Harryho Pottera k reálné dospělé detektivce. Po pravdě já detektivky moc nemusím. Fantasy mám mnohem raději a tak se mi to nečetlo tak dobře jako Harry, ale od druhé poloviny knihy jsem byla napnutá jak kšandy a příběh hltala. Kniha měla pomalejší rozjezd, ale pak to celkem odsípá a do poslední chvíle jen hádáte kdo může být vrah. Po dočtení knihy se i celkem těším na druhý díl. Nakonec Rowligové dektivka se mi četla dokonce líp než Nesbø.
colore
  9. 10. 2016, 11:15
Kromě Sherlocka jsem zatím moc detektivek nepřečetla, ale tahle se mi líbila. Samozřejmě jsem nepřišla na to, kdo je vrah, protože tohle mi nikdy nešlo. Ale aspoň jsem si díky tomu mohla knížku užít až do konce a nemusela jsem si říkat "jéžišmárijá, dyť je to jasný, tak už to může skončit". Určitě si přečtu další díly a určitě i tvorbu dalších autorů. Bavilo mě zjišťovat další a další detaily ohledně případu a zároveň napjatě čekat, kdo je sakra ten šmejd, zatímco Strike to úplně v klidu věděl už docela kus před koncem.
Alaglesia
  22. 6. 2015, 11:20
Zajímavý detektivní příběh, který si mě získal především postavou Cormorana Strike. Knihu jsem četla s očekáváním, zda se opravdu podaří prokázat vraždu. Když už vše nasvědčovalo tomu, jak se věci mají, autor mě zmátl a nechal mě se domnívat, že vrahem je někdo jiný, než v realitě byl. Rozuzlení a vysvětlení pouze v jedné kapitole mě vůbec nevadilo, alespoň jsem to měla všechno pohromadě. Co oceňuji nejvíce, jsou vodítka a náznaky, které jsou v příběhu, takže se sami cítíte být detektivem. Tahle kniha je mnohem lepší něž Prázdné místo! tahle se povedla.
MMacicekk
  26. 12. 2015, 13:59
Skvělá detektivka sestávající v podstatě jen z rozhovorů se svědky, bez akčních scén (až jedné malé na konci), bez potoků krve, ale brilantně napsané, takže se nenudíte ani na okamžik. K tomu sympatické hlavní postavy, zajímavé prostředí ze světa mediálních hvězd, novinářů a vše co k tomu patří. Rowlingová má můj obdiv.
Aratar
  22. 11. 2015, 9:39
Cormoran Strike je sympatický detektiv s mnohdy překvapivými myšlenkovými pochody. Hodně mě bavila i zvídavá Robin, která je vlastně v mnoha ohledech Strikovým protikladem. Pevně doufám, že se tato dvojka objeví i v dalších knihách a už se těším na Hedvábníka. Velmi kladně hodnotím i velmi živé vykreslení jednotlivých podezřelých i celé atmosféry ze života showbyznysu, kde je mimo jiné opět znát, že Rowlingová novináře opravdu nemá zrovna v lásce. Například postava afektovaného homosexuálního módního návrháře byla tak dobře napsaná, že jsem se těšila na další okamžik, až se v knize zase objeví.
chazynka
  29. 12. 2014, 21:38
Knížku bych ohodnotila jako "klasickou" detektivku. Dobře se četla, ale nijak zvlášť mě nenadchla. Vrah byl zřejmý téměř od začátku, ale je umění napsat detektivku tak, aby vraha jen tak někdo hned neodhalil.
Artep524
  9. 5. 2015, 20:32
Oceňuji styl psaní a detailní popisy okolí. Zápletka se možná ze začátku zdá poněkud obyčejná až nudná, nicméně průběh vyšetřování a závěrečné usvědčení vraha, mne přesvědčilo o opaku. Byla jsem ráda, že se autorka vyhnula brutálním vraždám a kalužím krve. Toho je v poslední době všude až moc. Tady se naštěstí nedočkáme toho, že by násilí a brutalita zastínily kvalitu příběhu a dobře promyšlenou zápletku.
Zuzzi
  12. 3. 2015, 13:48
Příjemná čtivá detektivka. Strike mi z počátku nesedl, jeho pojetí mi připadalo jako klasické detektivní klišé (neuspořádaný rodinný život, válečné zranění, duševní pochody, sklony s depresi a alkoholismu, nenaplněný vztah k sekretářce apod.), ale nakonec jsem si ho oblíbila a knihu s chutí přečetla...
Nenadchne, ale ani neurazí - spíše odpočinkové čtení na neděli :) 85 %
Francesco
  26. 4. 2016, 10:20
Kniha je vskutku obsáhlá ale mě naopak podrobné rozepisování dialogů s lidmi, co mají ke zločinu co říci, vyhovovalo. Nemusel jsem pak vracet či přemýšlet jak se vůbec stalo to a to, což se mi stává pravidelně u některých podobných knížek. Takto jsem to měl vše poctivě načtené a v hlavě to zůstalo :-). Popravdě jsem závěr tušil už poměrně brzy i když podezřelých jsem měl za celou knihu několik ale celkový sled událostí jsem samozřejmě nerozluštil. Druhá část knihy už jen lítala stránka za stránkou. Určitě doporučuji k přečtení.
GODZILA
  1. 5. 2014, 14:02
na to jakou měla knihu recenzi u nás a jak ji vychvalovali venku, je to podle mě jen průměr...čte se to dobře, ale není to bůhví jaké dílo
Matata123
  25. 8. 2016, 15:02
Kukačka připadala hodně lidem nudná. Mně se však líbila už od první stránky. Styl Rowlingové mi sedí. Vůbec mi nevadily rozsáhlé popisy a samotný fakt, že je kniha tak dlouhá. Právě naopak... byla jsem ráda za každou další stránku. :)
Nejvíce mě bavily soukromé životy Cormorana a Robin. :)
Zkrátka knížka se velmi příjemně četla, i když v porovnání s dalšími dvěma díly byla nejslabší.
klertecka
  10. 1. 2015, 13:40
Geniální kousek, který nejde přestat číst, protože vás úplně vtáhne. Většinou v knihách preskakuju, tady me nenudila ani jedna pasáž. Rowlingova je výjimečná vypravecka a nerozumím těm, kteří ji neustále odkazuji k Harrymu - tohle je úplně někde jinde, stejně jako Prázdné místo. Je to jako stejné jako když mate Leonarda Dicapria zafixovaneho jako "toho sladouska z Titanicu", zatímco se z nej stal vynikajíci dospělý herec schopny zahrát cokoliv - Rowlingova taky dokáže napsat cokoliv. Kukačka ma skvělou atmosféru.
koki.veru
  16. 11. 2014, 12:20
Wau :) nádherná knížka. Úplně jiná detektivka, než na které jsem zvyklá. Je pravda, že v této knize nejsou žádné napínavé pasáže, ale kniha je plná záhad a zauzlovaných situací a velmi mě bavilo přemýšlet, kdo že je tedy vůbec vrah. A velmi mě to překvapilo, protože na začátku by mě vůbec nenapadlo, že vrahem je......... Takže jednoznačně úžasná knížka :)
LaBomba
  15. 5. 2014, 14:22
Nebyla to knížka plná akčních scén, ale spíš bych ji přirovnala ke skládání puzzle, kdy každý přiložený dílek vám udělá nesmírnou radost. Je to zábavné skládání, dílek po dílku. Autorka umí zamotat čtenáři hlavu, já rozhodně nepatřila k těm, co by vraha hned odhalili, já si na vraha musela počkat.
mispulka s.
  28. 4. 2014, 13:27
Tato kniha byla moje první od této autorky (samozřejmě jsem četla harryho...) , ale kniha se mi moc líbila . Protože mam moc rada detektivky !!!
Venovanokniham
  20. 10. 2016, 16:45
Kukačka mě pohltila až někdy v půlce knihy, kdy jsem se konečně seznámila s Lulou a chtěla jsem vědět, proč umřela. Do té doby jsem to přežívala jenom díky vedlejším dějovým zápletkám se Strikovou novou sekretářkou Robin. Ta mě fakt baví. Má šmrnc, tah na branku, je to ženská do nepohody a v horkých chvílích improvizuje s klidem Američana, což perfektně doplňuje Strikův poker face. Moc dobrá dvojka tihle dva. Rozuzlení zápletky je překvapující a nepředvídatelné. Osobně jsem měla úplně jiného kandidáta na vraha. Rowlingová prostě umí psát, umí čtenáře strhnout svým stylem. U téhle knihy mě udržel právě styl psaní, než děj jako takový. Občas jsem sice trochu nadávala nad jistou, podle mě až zbytečnou roztahaností děje. Rowlingová se v popisech míst a situací vyžívá, takže si můžete udělat detailní obraz všeho, co se na papíře právě děje. Já bych se ovšem spokojila i s menším počtem popisných informací.
klaranapoli
  11. 1. 2016, 9:25
Právě včera večer jsem s abnormální dychtivostí dočetla tuto knihu. Z počátku nic moc, ale řekla jsem si, že to zkusím fakt dočíst. No a pak jako klasická kriminálka už jsem jen dychtivě četla a furt u toho říkala ty kraso, ty bláho, hustý. Taková klasická krimoška, zas tak moc extra to nebylo. Občas jsem i vynechávala určitě popisy místností atd., které byli zybtečné pro mě.
Ajinka126
  27. 4. 2015, 9:59
Počáteční rozpaky nad knihou jsem díky bohu překonala. Knihu jsem jednou zcela odložila se slovy: "Tohle ne!". Jsem ráda, že dostala druhou šanci! Sice mi trvalo delší dobu, než jsem se začetla a začala hrdinům fandit. Nicméně pak jsem se do Cormorana Strika zamilovala. V mých očích mi má, co nabídnout. Ví, kdy zatlačit, kdy ubrat plyn. Jsem naprosto ohromená, jak toho dokázala Rowlingová dosáhnout. Věřila jsem mu všechno. Fandila jsem mu a jeho sekundantka Robin je další trefa. Bylo to sice takové dlouhé čtení, kde se postupovalo po krocích a šlo se za každou stoupou. K mému údivu mi tento postup vyhovoval. Knihu doporučuji!
Sandalkar
  12. 11. 2014, 20:41
Čekala jsem o dost víc. Ze začátku mě knížka navnadila, ale pak jsem se nudila dlouhým honem za zločincem. Rozuzlení fajn, ale od knížky čekám nějakou zábavu i uprostřed. Párkrát mi přišlo, že některé domněnky detektiva Cormorana Strika byly trochu přestřelené ( jak na ně vlastně přišel jsem z knížky nepoznala). Původně jsem chtěla dát 4 hvězdičky, ale vzpomněla jsem si bohužel na časté opakování toho, že si šel Cormoran vyprázdnit střeva. Chápu, že je to lidské, ale v detektivce mě to úplně nezajímá... :-D
Alis
  2. 8. 2014, 13:13
Knihu jsem nečetla, nýbrž poslouchala jako audioknihu. A musím upřímně říct, že od půlky jsem měla sluchátka v uších při jakékoli činnosti. To svědčí o tom, že JKR prostě umí čtenáře a čtenářky vtáhnout. Samozřejmě mě štvalo, že jsem do konce neměla jasno. Ale některá ta vysvětlení, která se v závěrečné kapitole rozklíčují, jsou dle mého názoru hodně, hodně subjektivní a opravdu jen těžko prokazatelné (musím dát pachateli za pravdu) a pouze někdo, kdo by viděl vrahovi do hlavy, by je podle mě takhle rozklíčoval (např. to s květinami). Ovšem nedočkavě budu čekat na další díl.
Childe
  25. 8. 2016, 21:32
Někdo tu již napsal slušně "detailní popisy prostředí a postav". Já bych to napsal takto: Bla, bla, bla... bla, bla, bla, nuda, nuda, nuda. Musel jsem se ale hodně moc přemáhat. Silné postavy Kormorána a Robin, na druhou stranu umělé prostředí moderních "celebrit" a k tomu hodně slabá zápletka, akce nula a napětí snad jen v tom smyslu "už aby to skončilo".
Holt jsem šáhnul vedle ale mohl jsem to od JK čekat, že? Příště Ottův naučný slovník, sice je to taky nudn čtení ale zase se u toho něco opravdu užitečného dovím.