A v tu chvíli je po lásce

Originální název: The Brief Wondrous Life of Oscar Wao

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1027-2

Argo (2014) 978-80-257-1027-2 164

Soubor volně zachycuje životní cesty Juniora, který přijíždí jako chlapec s matkou a bratrem za otcem do USA, přes jeho první citová a tělesná vzplanutí, pověstné sukničkaření až po nevěru, která mu zásadně změní život – přijde o snoubenku a není schopen se z toho ani po letech vybabrat. Může za to jízlivý, téměř nepřítomný otec, jehož kratičké okamžiky přítomnosti v chlapcově životě mají spíš ničivý účinek? Nebo matka upřednostňující vymodleného staršího bratra? Nebo komplikovaný vztah se starším bratrem, k němuž Junior nikdy nenašel cestu, ale přesto se nedokáže vyrovnat s jeho smrtí? (Založil/a: Kůstka)

Junot Díaz Junot Díaz
*31.12.1968

TomToman
  27. 3. 2015, 19:21
Nedočteno... Povídky mi přišly v polovině knihy jako neustále se opakující kolotoč rozpadajících se vztahů, pohled do prostředí, které mi asi nic neříká. Může být pro některé čtenáře zajímavé, ale optimismus nečekejte. Rozchody, vztahy položené na sexu, snaha se dostat se někam jinam, bolesti rakoviny...