Noční škola 1

Noční škola 1

Egmont - 2014
ISBN: 978-80-252-2845-6

Egmont (2014) 978-80-252-2845-6 420

Allie nesnáší školu. Její bratr utekl z domova. Právě skončila ve vězení. Opět. A teď ji rodiče posílají pryč na internátní školu. Když všichni lžou, komu má věřit?

Ale ke svému překvapení, místo aby internátní školu nenáviděla, Allie je spokojená. Najde si přátele. A pozná Cartera, zádumčivého samotáře, který ji od začátku přitahuje.

Krymská akademie ovšem není obyčejná škola. Studenti – a dost možná i někteří učitelé – skrývají tajemství. A ze školy se pro Allie brzy stane velmi nebezpečné místo… (Založil/a: Kůstka)

C.J. Daugherty C.J. Daugherty

Katniss Lavender
  20. 2. 2015, 20:43
Musím říct, že jsem absolutně nečekala, jak skvělá tahle kniha bude. Od začátku do konce mne nepřestala udivovat a jsem moc ráda, že tu nešlo o další upíří klišé. Pořád jsem byla napnutá a v očekávání toho, co se vlastně děje a proti komu hrdinové vlastně stojí. Bylo to vzrušující. Po odhalení největších tajemství sice mé vzrušení opadlo, ale nic to nemění na tom, že se mi kniha líbila až do konce. Jsem zvědavá, jestli mne druhý díl taky tak vtáhne do děje, když už jsou vlastně karty nejenom rozdané, ale i odkryté...
Děčínský
  19. 6. 2016, 19:28
Text je psán jako vyprávěný příběh, který se odvíjí kolem studentky (asi šestnáctileté) Allie Sheridanové. Její některé úvahy jsou tištěny kurzivou. Hrdinka to nemá v životě lehké: vyloučili ji z několika škol, byla vyšetřována policií, milovaný starší bratr odešel z domova, rodiče jí „nerozumí“. Protože ji nezvládali, poslali ji do internátní školy na utajené místo!
Dějištěm příběhu je Krymská škola (nikdo neví, proč se tak nazývá). Byla zřízena pro nějaké nadlidi (výběr po dědičné linii významných lidí)! Po absolvování školy je totiž nečeká nic jiného než Harvard nebo Cambridge. Připravují se na to v zařízení, kde nesmí mít televizi, rozhlas, počítače, mobily a jiné elektronické vymoženosti (to považuji za rozumné opatření)! Dívce se, proti jejímu očekávání, ve škole zalíbí. Má však hroznou smůlu, protože je hezká i chytrá a je o ni mezi mladíky velký zájem (a ona neví, kdo je ten pravý). Spolužáci vůbec většinou vynikají inteligencí (někteří jedinci však neovládají vždy všechny předměty na výbornou). Popis děje je opravdu vypilován jako podle algoritmu: v pravý okamžik se otevrou dveře, nebo okno, a hrdinka je vždy někým zachráněna nebo provádí sama neuvěřitelně zdatné zásahy tím správným směrem! Nezjistil jsem žádnou chybu u kladných aktérů, jen že dočasně něčemu hned neporozuměli (protože každý lže). Líčeným postavám často tuhnou rysy, nebo jinak projevují své přednosti. Vůbec to jsou mimořádné i fyzicky nadaní jedinci obou pohlaví (běhají v noci po střechách, v lese, po sklepeních). Veškerou práci vykonávají většinou neviditelní zaměstnanci, kteří v pravý čas „vpochodují do jídelny s mísami jídel“.
sallyhec
  14. 5. 2015, 15:39
Začátek byl pro mne strašně pomalý, zdlouhavý, až jsem si myslela, že knihu odložím. Po nějakých 150 stránkách se mi ale na knihu pomalu měnil pohled a já si říkala, že autorka se asi konečně vzpamatovala a vzpomněla si, o čem že to vlastně píše. Dalších cca. 250 stránek jsem pak hltala s obrovskou vervou a čekala jsem fantastický konec. Místo toho se mi ale dostalo jen nepatrné vysvětlení a "urovnání věcí do pořádku" nebylo tak pečlivé, jak jsem si myslela, že by mělo být. Dobrá kniha která rozhodně stojí za přečtení, bohužel si ale myslím, že zlatý střed knihy by si zasloužil víc :(((.