Vzpoura andělů

Vzpoura andělů

Deus - 2014
ISBN: 978-80-87408-38-4

Deus (2014) 978-80-87408-38-4 286

Strážný anděl Akashiel opravdu neměl nejlepší den. Nešťastnou náhodou málem způsobil smrt dívky Ráchel, nad kterou měl bdít. Avšak ani pro Ráchel není od oné chvíle nic jako dřív. Pronásledují ji neznámé postavy, její kocour umí najednou mluvit a na zahradě se objeví bytost s černými křídly. Aniž by to tušil, uvedl Akashiel do pohybu události, které mají rozhodnout věčný boj mezi dobrem a zlem – a Ráchel vězí přesně uprostřed. Ačkoliv zrovna netouží bavit se s andělem, který ji málem připravil o život, je Akashiel tím jediným, kdo jí ještě může pomoci. A to, že oba začnou pociťovat vzájemnou náklonnost, celou věc zkomplikuje ještě víc. Andělé si totiž s lidmi nemají co začínat... (Založil/a: Eli.)

Nnelly
  4. 5. 2014, 19:55
Nebylo to špatné. Sice pro toho, kdo už četl nějakou andělskou knihu (zejména třeba Leviatan) docela zbytečné, ale s touhle mytologií se toho moc vymyslet nedá. Ráchel je sympatická, Akashiel i další postavy o něco zajímavější, a příběh zeky propracovaný... sice se to chvílemi trochu táhne a celé mi to přijde maličko naivní, ale proč ne?
Knihu nejvíc sráží české zpracování, takových chyb (a vyloženě hrubky, nejen špatně napsané jméno, umístěné uvozovky a překlepy) v jedné knize jsem už dlouho neviděla.
Nightingale
  7. 8. 2015, 17:28
Kniha vysloveně špatná není, námět ujde. Klasicky romantická fantasy a i postavy jsou docela sympatické. Co ale musím autorce vytknout je rozpracování obsahu knihy. První polovina knihy, a možná ještě kousek dále, by se dala shrnout v pár stránkách. Zkrátka nic se neděje, je to nuda. Druhá, menší polovina už je lepší, děj se tam pěkně rozjíždí, ale samotné vyvrcholení děje se odehraje na několika málo stránkách. Stručně řečeno, když už má čtenář skutečně pocit, že ho kniha konečně vtáhne do děje, kniha končí. Nevím zda autorka plánovala dopředu pokračování, ale spousta věcí zůstane nevyjasněna.
makyna03
  24. 2. 2015, 11:37
Moc hezká kniha. Četla jsem jí déle než bych chtěla, ale to bylo mojí vinou, nikoliv vinou knihy. Ráda se k ní ještě jednou vrátím. Za mě 100%.
Lethe
  25. 9. 2014, 16:06
Absolutní souhlas co se zpracování týče s Nnelly - české vydání je příšerné! Nevím, zda by v nakladatelství DEUS neměli vyměnit pár zaměstnanců. JInak příběh je plytký, nepřekvapivý a chvílemi se táhne jako smůla. Téma bylo již mnohokrát zpracováno, z poslední doby jsou to např. knihy autorů Sniegoski, Adornetto, Fitzpatrick, Kate...atd. Tento typ literatury je moje guilty pleasure, sahám po něm automaticky....pokud to nemáte stejně, ruce pryč.