Hon na lovce

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Laser-books - 2014
ISBN: 978-80-7193-375-5

Laser-books (2014) 978-80-7193-375-5 352

Na útěku před chudobou a beznadějí nastoupí Ramon Espejo na jednu z velkých vesmírných lodí záhadných, odpudivých Enyánců. Ale nový život, který nalezne na odlehlé planetě Sao Paulo, není o nic lepší než ten, který odvrhl. Když nad ním jedné noci zvítězí vztek a přemíra alkoholu, následují chvíle vražedného násilí, po nichž Ramon musí prchnout do divočiny. V téméř spokojeném osamění - daleko od hlučícího, hemžícího se lidstva, které nesnáší se sociopatickým zápalem - má smolařský prospektor konečně možnost pátrat po drahocenných rudách, které by ho jednou provždy finančně zajistily. Jenže místo vzácných kovů objeví zástupce vyspělé cizí rasy: zoufalé uprchlíky skrývající se jako on v nehostinném prostředí cizí planety. A poté, co se odhalí jejich nebezpečné tajemství a zaplete se do dechberoucí štvanice na nepřátelské, nevyzpytatelné planetě, musí Ramon napřed utéct... a nějakým způsobem i přežít. A jeho nejnesmiřitelnějším nepřítelem je on sám. (Založil/a: Eli.)

George R. R. Martin George R. R. Martin
*20.09.1948

Gardner Dozois Gardner Dozois
*23.07.1947

Daniel Abraham Daniel Abraham
*14.11.1969

illy
  14. 11. 2016, 9:09
Sci-fi survival. Pro mě příjemná jízda, ultra sympatická postava, děj odsýpá. A i ti chytřejší (yntelechtuálové) si v tom mohou najít poselství o lidskosti, milosrdenství a podobných kravinách. Já se hlavně přiučil o vychcanosti, což hodlám využít v dalším životě.....
Balu
  25. 4. 2016, 22:39
Velmi příjemné oddechové čtení. Hlavní hrdina je zpočátku (alespoň pro mě) vrcholně nesympatický grázl, ale postupem času (hlavně po prvním větším zvratu), kdy se začne zamýšlet nad sebou samým, získává větší hloubku. Nejsem si jistý, jak jinak to vyjádřit, ale ta kniha je prostě pěkná :)
P.S.: ta závěrečná Ramonova klička byla velmi elegantní.
Slarque
  26. 8. 2014, 22:41
Příběh třicetileté geneze románu vypadá skoro neuvěřitelně. Bohužel, talenty se nesčítají, a tento román není ani zdaleka tak zajímavý jako okolnosti jeho vzniku. Možná bych si radši přečetl původně zamýšlenou novelu, protože z románu jsem měl zhusta pocit, že by se celé mnohastránkové pasáže daly vyházet, aniž by to příběhu uškodilo. Vzhledem k libovolnému ze tří jmen na obálce zkrátka čtivo zaostalo za mými očekáváními.
veselice
  6. 5. 2014, 16:15
Do čtení Honu na lovce jsem se vrhal s obavou, jak můžou tři lidé během asi třiceti let napsat knihu, ale podle mě to dopadlo dobře. Víc než dobře. Takové klasické sci-fi jako bych čekal třeba od H. Harrisona nebo třeba B. W. Aldisse. Je to ovšem jenom mé přirovnání. Svižný příběh, u kterého jsem se dobře pobavil, a který dobře "odsýpal" :-)
Doporučuji všem, kteří mají rádi "starou dobrou" sci-fi literaturu.
Matys
  16. 8. 2015, 18:35
Ohledně knih s více autory jsem byl vždy trochu skeptický jelikož se může stát, že se odďeleněji píšícím autorům nepodaří zdělit celková myšlenka knihy. Ani tato kniha se tomu stoprocentně nevyhnula. Místy je poznat jak se autoři v průběhu let střídali v tvorbě. Nejde ale o nic závažného. Osobně mě více štvala druhá chyba Honu a to sice nekonzistentní děj, čímž myslím občasné, až nudné pasáže kdy Ramon přemýšlí o věcech pro děj nepodstatných. Na druhé straně jsou chvíle, které překypují napětím a vypointovanými zvraty. Co také velmi překvapí a potěší je do detailů vymyšlený, třebaže mírně stereotypní svět. Hlavní hrdina mně osobně ze začátku nepřipadal ani sympatický ani naopak a jeho osobnost odkrýváme až v průběhu knihy. Jako celek kniha působí skvěle, jelikož si pravděpodobně budete pamatovat jen ty zábavné, intensivní pasáže. Pokud ovšem přežijete pochod džunglí, let nad džunglí, plavbu džunglí...
hannah15
  19. 6. 2015, 21:26
Knihu jsem zcela náhodou vylovila v knihovně dopředu nevěda o jejím vzniku nic a proto jsem přistoupila ke čtení neovlivněna ničím a nikým. Po pomalejším začátku mě kniha chytla a již nepustila. Hlavní hrdina není žádný hrdina, což je příjemná změna po nezničitelných "hrdinech" z posledně přečtených space oper. Je to ovšem nadmíru zajímavá postava, poměrně bohatě vykreslená (však se taky příběh točí jen kolem něj) a bavilo mě, jak se vypořádával se stále dalšími a dalšími problémy a překážkami. Svět, ve kterém se vše odehrává, je hezky detailně vymyšlený a přitom podaný tak samozřejmě, že mu bez problémů uvěříte. V knize jsou připojeny rozhovory s autory - naštěstí jsem je četla až po románu, jinak bych se bála, že jde o nějaký psychoblábol zabalený do sci-fi obalu. Mně to přišlo naopak jako napínavý příběh, který jsem zhltla vpodstatě najednou a zanechal ve mně příjemný pocit dobře stráveného času.
gaspoda
  26. 7. 2014, 11:06
Vydedenec vochlasta loser mam rad knizky o outsidrech pripoctem divokou a neprobadanou planetu dobrodruznej scifi romanek jak vysitej.kniha je ctiva a udrzuje si prima tempo.jde te do Ni.