Antikrista

Antikrista Originální název: Antéchrista

Garamond - 2007
ISBN: 978-80-86955-87-2

Garamond (2007) 978-80-86955-87-2 135

Osamocená, introvertní šestnáctiletá Blanche se seznamuje na fakultě se sebestřednou a charismatickou Kristou, svým charakterovým protipólem. Blanchin obdiv se však postupně mění v nepříjemné poznání, přátelství v drama a Krista v Antikristu. (Založil/a: al-ma)

Introvert
  13. 8. 2016, 16:41
Příběh samotářské, introvertní Blanche a excentrické manipulátorky Kristy mě překvapil dost dobrým vhledem do duše obou dívek, z nichž jedné jsem rozuměla víc a té druhé méně. Amélie Nothomb píše originálně a v jejích textech se dají nalézt některé hodně neotřelé a zajímavé myšlenky. Navíc jsou její knížky čtivé, takže určitě další autorka, na niž je třeba zaměřit pozornost.
karkulin1982
  13. 12. 2013, 19:08
Souhlasím, i já ji četla ve francouzštině a rozhodně se vyplatí přečíst i další autorčiny knížky (jedna z mých nej "Robert des noms propres" bohužel nebyla přeložena). Děj Antichristy mě naprosto nadchnul a navíc je hodně čtivá. I když jde o autorku pro dospělé čtenáře, tak si myslím, že tato kniha je určena i pro dospívající a v dnešním světě upírů,atd. je naprosto zapomenuta.
Slečna Zlopočasná
  17. 8. 2010, 16:43
Amíle Nothomb je má oblíbená autorka a jen mne mrzí, že u nás vyšlo tak málo z jejích skvělých knih. Všichni, kdo čtete ve francouzštině - vřele doporučuji zapátrat v cizojazyčnýh knihkupectvích nebo na netu!