Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Čtrnáctero prací o Karlu Čapkovi a ještě jedna o Josefu Čapkovi

100%
5 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Čtrnáctero prací o Karlu Čapkovi a ještě jedna o Josefu Čapkovi Originální název: Čtrnáctero prací o Karlu Čapkovi a ještě jedna o Josefu Čapkovi
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Nejnovější vydání:
Torst - 2008
ISBN: 978-80-7215-356-5
Počet stránek: 264
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Torst (2008) 978-80-7215-356-5 264

Kniha literárního historika Jiřího Opelíka o Karlu Čapkovi, vycházející k 70. výročí úmrtí Karla Čapka, je výsledkem Opelíkova více než půlstoletého zájmu o Čapkovo dílo. Autor do ní vybral své práce z let 1966 až 2007 a doplnil je dvěma studiemi novými. Práce jsou řazeny tak, aby čtenáři měli možnost sledovat Karla Čapka a jeho dílo v postupujícím čase. Jde o četbu doslova napínavou, zdaleka neurčenou jen odborným zájemcům o českou literární historii. Kniha je cenná pro všechny, kdo chtějí skrze Čapkovo dílo promýšlet svět, který nás obklopuje, včetně aktuálních otázek společensko-politických. Opelíkův styl, jasný způsob argumentace i schopnost srozumitelně vysvětlit odborný problém mohou sloužit jako vzor nejen dnešním novinářům, ale i mnohým současným literárním vědcům. Jiří Opelík svým přemýšlením a psaním o Karlu Čapkovi pokračuje v tom, o co Karel Čapek usiloval celým svým dílem – v kultivaci myšlení o věcech veřejných, v prosazování nezjednodušeného pohledu na svět a lpění na hodnotách svobody a demokracie.
(zdroj: https://www.kosmas.cz/knihy/144479/ctrnactero-praci-o-karlu-capkovi-a-jeste-jedna-o-josefu-capkovi/) (Založil/a: Eli.)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

MilkaF
100% 100% 100% 100% 100%
  12. 7. 2014, 16:43
Doporučuji všem, kdo se chtějí dozvědět více o osobnosti a díle Karla Čapka. Ačkoli se jedná o odbornou knihu, je přístupná i laikům, a to jak svým srozumitelným jazykem, tak zajímavým obsahem, což velmi oceňuji, nebývá to totiž zvykem.