Archiv

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

CooBoo - 2014
ISBN: 978-80-7447-460-6

CooBoo (2014) 978-80-7447-460-6 336

Šestnáctiletá Mackenzie pracuje jako Správce v Archivu, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Říká se jim Historie. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu je i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se nikdy nevyrovnala. (Založil/a: Eli.)

Magyana
  17. 11. 2016, 14:44
Zase je to jedna z těch knížek, u kterých mě zaujal obal natolik, abych si chtěla přečíst anotaci.

Tuhle knihu jsem měla už pěkně dlouho v seznamu Chci si přečíst, takže když jsem ji náhodou objevila v Levných knihách, nemohla jsem odolat. (Tímto děkuji slečně, která mi ji pomohla podat z úplně nejvrchnější police.)

Hlavní hrdinka má šestnáct let (nějak nechápu, proč skoro všechny hrdinky young adult žánru mají 16. To už by v sedmnácti byly příliš staré?) a zdědila po dědovi zajímavou práci. Není to žádná hloupá uplakaná květinka, ale zkušená lhářka, která si musí umět poradit. Jediné, s čím se nemůže srovnat, je smrt mladšího bratra, kterého chodí do Archivu navštěvovat.

À Propos, Archiv. Nějak jsem úplně nechápala proč a k čemu existuje, ale popsaný byl vlastně pěkně. Úplně ho před sebou vidím, jako nádhernou, byť trochu neobvyklou knihovnu. Takovou tu, kterou spatříte a spadne vám brada. A když se vám tahle představa usídlí v hlavě, je vám skoro jedno, že neznáte účel takového místa.

Druhý díl si určitě přečtu.
včelka
  3. 2. 2015, 9:41
Kloudně jsem nevěděla, co od knihy čekat, ale nezklamala. Vlastně dost překvapila.
Nové zajímavé téma, víceméně příjemná hlavní hrdinka i její vtipný 'kolega' z oboru. :)
V některých chvílích mi knížka připomínala seriály Supernatural a Doctor Who, což mi jen přidalo na chuti číst. :)
Jsem zvědavá na další díl! ;)
Katniss Lavender
  16. 5. 2014, 0:22
Čtivá a svěží! Neokoukaný námět, hodně zajímavý, ale určitě by se dal zpracovat lépe. Nejenom děj, ale i samotný Archiv bych uvítala propracovanější. Nečekalo mne ani žádné velké vyvrcholení, hodní zůstali hodní a zlí byli předvídatelní. Čekala jsem trochu víc, ale i s tím co jsem dostala se spokojím...
luxana371542
  26. 3. 2016, 10:16
Plytký a povrchní příběh bez hlavní myšlenky. Postrádala jsem vysvětlení k čemu je Archiv vlastně dobrý, když jej nelze k ničemu využít. Sama hlavní hrdinka vlastně ani neví pro koho s takovou oddaností pracuje a proč. Jaký vyšší smysl má tak utajovaná práce... Téma zcela jistě zajímavé, ale nepropracované.
ARosen1
  6. 7. 2016, 12:13
Oproti prvnímu dílu mi tenhle přišel trochu zajímavější a napínavější. Jinak Archiv je něco úplně nového a originálního, což téhle knize hodně přidalo.
Reeeniiik
  12. 3. 2016, 19:38
Krásná čtivá kniha. Zvláštní atmosféra staré zvláštní budovy, která ve zdech a podlahách ukrývá tajemství. Moc se mi líbily úryvky o dědovi a jeho rady a moudra, jak správně lhát a jak nebýt příliš zvědavý.
Mark.
  5. 10. 2016, 16:45
Kniha mne velmi mile překvapila. S mladými autory se setkávám čím dál tím méně. Autorka to sice neměla úplně dokonale propracované, ale velmi se mi to líbilo. Mělo to určitý děj a neotřelé téma. Především oceňuji originalitu.
mikulovatereza
  6. 7. 2015, 14:06
Když jsem si knihu půjčovala z knihovny, zajímala mě. Už jen proto, že knihu vydalo mé oblíbené nakladatelství. Říkala jsem si, že by mě i mohla bavit, ale ve výsledku to byl pravý opak. Vůbec jsem se do knihy nedokázala začíst. Do jejího čtení jsem se nutila, a když jsem měla knihu vrátit do knihovny, raději jsem její dočtení vzdala. Možná jí ještě někdy dám šanci, ještě stále mi podle anotace přijde zajímavá, ale nebudu na to pospíchat.