Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku

Knižní klub - 2004
ISBN: 80-242-1325-7

Knižní klub (2004) 80-242-1325-7 93
Olympia (1999)

Obrázky nakreslili Josef Čapek a Karel Čapek. Fotografoval Karel Čapek. Kočka drží vždycky s domem, ale pes s pánem. Platnost tohoto starého přísloví si Karel Čapek mnohokrát ověřil v praxi. Psi a kočky byli nedílnou součástí domova velkého českého spisovatele. Humorná vyprávění o životě se čtyřnohými přáteli, zařazená do této knihy, vznikala nejdříve ve formě fejetonů, sloupků a črt. Některým je už více než 80 let, přesto jim neublížil zub času a jistě znovu potěší čtenáře a milovníky zvířat bez rozdílu věku. Vtipné vyprávění doplňují fotografie a řada kreseb, jejichž autorem je kromě Karla Čapka i jeho bratr Josef.

Karel Čapek Karel Čapek
*09.01.1890 - †25.12.1938

gofis
  25. 12. 2011, 13:51
Je vidět, že Čapek měl velmi kladný vztah k psům i kočkám. V této knize popisuje rozlišné chování těchto oblíbených zvířátek, jeho vlastní zkušenosti s nimi (např. s rozdáváním neustále se rodících koťátek) a najdete zde i pohádky o vzniku některých plemen.
maddean
  19. 1. 2011, 9:10
Karla Čapka jsem si pro sebe objevila až nedávno, ale tuhle knížku jsem si na první přečtení zamilovala stejně jako Zahradníkův rok. Líbí se mi hlavně proto, že miluju psi a i kočku už bych snesla :-)
felisr
  28. 9. 2016, 11:15
Kniha čtená sice už dávno, ale i tak si dodnes živě představuji autora, jak se stává členem dalších a dalších tehdejších pražských spolků, jen aby na nich "ulovil" další potencionální odběratele pro nový houf koťat :-)
Domenica
  8. 10. 2011, 13:35
Četla jsem, když jsem byla ještě hodně malá, ale vím, že semi to moc líbilo. Myslím, že si to v brzké době zopakuji.