Originální název: Mariňáci

Vyšlo jako audiokniha

Straky na vrbě (2003) 80-86428-01-X 538
Straky na vrbě (2000)
Nezjištěno / Jiné Vyšlo jako audiokniha. Nakl. Walker & Volf

Příběh ze vzdálené, nepříliš šťastné budoucnosti lidstva. 37 mužů s nejlepší možnou výzbrojí a výstrojí, s prvotřídním výcvikem, jaký se dostane málokomu. Přesto se ocitnou v situaci, kde jejich schopnosti nemusí stačit... (Založil/a: Mudrvlk)

zoro2
  20. 5. 2015, 21:18
Pohodlně se posaďte a zapněte si bezpečnostní pásy, protože tohle je.... neskutečná jízda! Myslím, že víc k tomu není potřeba nic dodávat.
illy
  1. 4. 2014, 12:13
I po druhém přečtení... neskutečnej meganámrd. Jdu se nechat ihned nalejt. Tohle je chlapská pohádka.
jaryj07
  3. 6. 2014, 8:26
Opravdu povedená knížka. Není to nějak složitá literatura, ale za přečtení to rozhodně stojí. Na to že tento žánr není vůbec moje kávička, tak mě tento příběh velmi potěšil. Hlavně závěrečný boj se mi četl s lehkostí a s neuvěřitelnou rychlostí. Příběh je svým způsobem velmi předvídatelný, ale to nemění nic na skutečnosti, že se velmi dobře pobavíte. Určitě doporučuji, a to i pro čtenáře jiných žánrů. Prvním plánem jsem si chtěl oddechnout a to mi toto dílo rozhodně splnilo.
Casey
  3. 11. 2016, 10:39
Obsahuje spoiler spoiler První část mi připomínala film Vetřelci a byla super. Vesmír, odlehlá kolonie a posádka mariňáků, která má za úkol zjistit, proč se kolonisti odmlčeli. Zde ale srovnání s Vetřelci končí. Druhá část už mě tolik nebavila, byla hlavně o střílení, útocích a soubojích, taktického plánování atd. Když bych měl opět přirovnat, tak něco jako Černý jestřáb sestřelen :-) Konec překvapivý a otevřený. Kdo ví, co se dělo dál? :-)
eugeene
  24. 7. 2013, 11:22
Akce rozhodně dobrá, příběh super a celkově čtivá kniha. Jediné, co mi vadilo byla nízká informovanost čtenáře o "nepřátelích" a (i na mě) poměrně DOST akční druhá polovina.
Methat
  9. 6. 2015, 12:50
Tak toto bol nářez! Aby ste si Mariňakov užili na sto percent, treba knihu čítať viackrát, aby sa zažili a zapamätali si postavy, pretože ich je veľké množstvo a z väčšej časti ich autor ani nejak bližšie neopisuje. Na jednej strane je to výborné, pretože tak platí pravidlo anonymity a ak nejaká postava zomrie (bude ich zomierať ako na jatkách), tým, čo ich zabili, poviete: "Svinéééé!" a idete ďalej. Na strane druhej som si obľúbil hlavne nerozlučnú dvojku Kaminskeho a Drakea, poručíka Harisa, seržanta Seeksa, pilotov O´Neilla a Dinersa, Hicksa a Tylerovú (drsnú kočicu) a v poslednom rade aj strelca Clarka. Autor bral na mená svojich vojakov určite inšpiráciu z rôznych kníh svetových autorov, filmov alebo hier, pretože som si mohol takmer každého jedného vojaka niekam zaradiť. Ničmenej, bol som sklamaný, že mariňáci skončili takmer "v strede" knihy (jednoducho ma zaujímal osud hrdinov, ako ďalej pokračoval), no nasledujúce poviedky v tejto tučnejšej edícii mi to čiastočne vynahradili. Príbeh nechcem prezrádzať, pretože v knihe je množstvo zvratov, no určite každí bude vedieť, ako to dopadne (niekoho napadne inšpirácia z Votrelca alebo Duny). Bonusy potešili - hlavne hneď prvá poviedka 95 a pol hodiny, Rub a líc a Slibuji, ostatné boli slabšie, no ako celok prinášali staré postavy, a tak ste im mohli ešte raz zamávať zbohom . Rozhodne si Mariňákov dám niekedy znovu. A keby vyšiel film (čo určite nevýjde), nebol by som proti!

__________________________

Kdyby se elektronika dokázala radovat, udělala by to právě nyní. - mikroprocesor

"Taky jsem si nikdy nemyslel, že na vlastní oči uvidím, jak se podstavec pro ukájení chtíče změní v biologicky dokonalý druh - v mariňáka!" - Kaminsky

"Ne! Je rozhodnuto. Hráli jste si s osudy jiných. Teď jsem bohem já a vrátím vám to i s úroky. Vychutnejte si ten pocit!" - Hicks
wroclav
  27. 1. 2016, 12:29
Asi nejsem vhodná cílová skupina. Knihu jsem kdysi přečetl, čili se to dá číst, ale okamžitě se mi děj vykouřil z hlavy, protože to nijak zajímavé nebylo. Taková slabší kopie filmové Hvězdné pěchoty, ale chybí ta parodická část.
StepanHrouda
  11. 8. 2013, 14:26
Takhle si představuju dokonalou military scifi! Vojenská technika je Fabianovou silnou stránkou, k tomu zajímavá zápletka, hromada akce a sympatické postavy. Navíc originální řešení všelijakých svízelných situací, vždycky sem si říkal jak z toho chce autor mariňáky dostat...a najednou hotovo, jednoduše a efektivně :)
Childe
  2. 12. 2016, 0:56
Jako námět pro počítačovou hru dost dobrý, jako kniha? Ale proč ne, má to spád a souboj správňáků a padouchů to máme přece rádi. Odpočinkové čtení pro pány nejen s militantními sklony. A pokračování nebude?
Jacinda
  4. 6. 2016, 20:52
vynikající military se spoustou sympatických postav a neuspokojovým koncem (to jich sakra muselo umřít tolik?!). Četla jsem původně ze studijních důvodů, později kdekoli, kde se dala udržet kniha a krok. Skvělá atmosféra, výborně popsané boje a vybavení. Rozhovory občas rozvleklé, ale postavy mě zcela připoutaly. Top 3: seržant Seeks, Drake a Dinners. Klíďo píďo bych snesla film. ale to by se ti naši čeští filmaři museli zvednout z těch ***** co točí
zdennanek
  31. 8. 2012, 21:36
Má nejoblíbenější kniha, co víc dodat! Mám jí přečtenou minimálně 10x. Jsem velice rád že se u nás píší takovéto knihy, co víc dodat?
Robert Šimčík
  18. 4. 2015, 12:05
Sice je to už pár let co jsem to četl, ale tato kniha má výborný spád a čte se skoro sama. Pohodové chlapské odpočinkové počteníčko.
Xerxes
  10. 3. 2015, 14:11
Zezačátku se mi knížka četla hodně špatně. Popis míst a událostí je poměrně zmatečný a čtenář se v tom často ztratí. Nicméně časem se na to dá zvyknout a pak je to čtení, od kterého se jen těžko odchází. Nabité akcí od začátku až do konce.
lipo80
  28. 6. 2012, 10:06
Jedním slovem... MAZEC... pokud chcete pořádnou military sci-fi s nádechem tajmena, tak po tomhle sáhněte... mám to sjetý dvakrát a chystám se na to znovu.
Karlos3344
  18. 5. 2012, 21:54
Výborná knížka, přesně můj šálek čaje. Ten konec byl trochu pomalejší ve srovnání se strhujícím dějem před tím, nicméně fakt paráda. Zaslouženě 100%.
tazz1
  12. 8. 2011, 22:46
Skvělá military sci-fi. Chytla mě a nepustila až do konce. Má spád a rychle se necháte unést dějem. Na konci litujete, že kniha není tlustší :-) . Je skvělé, že i v českých luzích a hájích se rodí takoví autoři.