Planeta mezi dvěma slunci

Planeta mezi dvěma slunci
Originální název: Planeta mezi dvěma slunci

Straky na vrbě - 2005
ISBN: 80-86428-57-5

Straky na vrbě (2005) 80-86428-57-5 519
Straky na vrbě (2002)

Vesmír je nebezpečné místo. Není snadné v něm přežít. A někdy je těžké u zemřít. Vězeňská transportní loď SFPS Tecora se zřítí v nehostinné poušti žhavé planety mezi dvěma slunci. Ze stovek lidí se zachrání osm trosečníků. Pětice trestanců, jeden dozorce a dva civilisté. Nemají se zrovna v lásce. Ale jestli chtějí přežít, musí se naučit spolupracovat. Není to snadné. A kolem vraku Tecory se nehybnou pouští plíží neznámé nebezpečí. Pod hvězdami číhá smrt... Čistokrevná sci-fi, stejně drsná jako klima neznámé planety, na které se odehrává. (Založil/a: Mudrvlk)

vladislaus
  20. 1. 2013, 17:00
Níže uvedené komentáře mne navnadily, ale kniha zklamala. První dvě třetiny se toho děje málo. Co taky může být na pouštní planetě za děj? Konec je akčnější, ale přál jsem hrdinům lepší osud.
Rames
  16. 4. 2014, 13:22
Trosečníci na planetě která je tak vzdálená že není naděje na záchranu. Napínavý začátek příběhu nutící ke čtení pozvolna upadá v nudnou nutnost dočíst. Otázky které vyvstávají na počátku vyprávění nejsou zodpovězeny a zanikají v nic neříkajícím a nesmyslném polemizování hlavních postav zda zemřít hned, nebo později.
Myraelle
  25. 9. 2016, 1:04
Něco mezi sci-fi a survive hororem, což je přesně to, co miluju. A i když se mi ze začátku zdálo, že se to trochu vleče, stala se z toho pecka. Celá atmosféra knížky mě nakonec dostala. Prostě Fabian umí, o tom žádná.
lipo80
  27. 6. 2012, 17:00
Pecka mezi sci-fi, velice sugestivní a skvěle vykreslené charaktery postav a to tajemno tam je od začátku až do úplného konce... 5*
NerdNop
  16. 2. 2011, 22:59
Jeden z mých nejlepších čtenářských zážitků. Každému milovníkovi Sci-fi vřele doporučuji. Kniha perfektně vtáhne do děje. Rád bych zapomněl, že jsem ji četl, abych si mohl přečíst znova a nevěděl jak to dopadne. Opravdu zasloužených 5*.