Klinická anatomie zubů a čelistí

Klinická anatomie zubů a čelistí

Triton - 2010
ISBN: 978-80-7387-312-7

Triton (2010) 978-80-7387-312-7 175

Předkládaná monografie si klade za cíl seznámit širokou stomatologickou a stomatochirurgickou veřejnost s podrobnou anatomií zubů, čelistí a čelistního kloubu. Dnes existuje v české literatuře celá řada učebnic, které se zabývají anatomií zubů, čelistí a čelistního kloubu, málokterá z nich se však zabývá anatomií do takových podrobností, jaké potřebuje znát každý zubní laborant, stomatolog a stomatochirurg. Monografie vyplňuje bílé místo po již rozebraných skriptech prof. Dokládala a zároveň uvedené informace výrazně rozšiřuje. Na druhou stranu se publikace tolik nezabývá histologií a embryologií ani topografickou anatomií, která je podrobně popsána v dosud nepřekonané monografii L. Lemeže: Topografická anatomie pro stomatology z roku 1985. Přejeme všem čtenářům, aby v monografii našli mnoho nových a zajímavých informací a aby jim alespoň částečně ulehčila cestu v profesní dráze. (Založil/a: Kajomil)