Drsnej Brouk: zahrada strachu

Originální název: Bug Muldoon and the Garden of Fear

Albatros - 2003
ISBN: 80-00-01174-3

Albatros (2003) 80-00-01174-3 124

Nápaditý příběh, v němž neohrožený Ferda Mravenec nové generace řeší zapeklité kriminální případy a zápolí s nebezpečným hmyzím podsvětím. Literární drsná škola zásadním způsobem ovlivnila detektivní žánr ve 20. století a z jejích nápadů žije dobrá detektivka dodnes. Univerzitní profesor Paul Shipton si dovolil vytvořit z postupů drsné školy zábavnou grotesku a nejen to. Celý děj posunul mezi hmyzí společenství a brouky. O tom, že se tahle groteska výjimečně vydařila, svědčí úspěch této knihy po celém světě a tisíce nadšených čtenářů, kteří si vyžádali další pokračování. Pro české čtenáře, a to děti i dospělé, má knížka neopakovatelné kouzlo právě v tom, že ji mohou porovnat s klasickou české literatury pro děti Ferdou Mravencem. (Založil/a: Lulin13)

vladislaus
  9. 5. 2013, 15:45
Z anotace jsem měl pocit, že mne čeká detektivka ve stylu Phila Marlowa, Sherlocka Holmese a pod. převedeného do broučího světa. Bohužel byla to pohádka pro děti.
tremors
  20. 6. 2011, 15:39
Výborná knížka se spoustou hlášek a napínavým dějem. Dokonce jsem si některé hmyzí postavy oblíbil víc, než většinu běžných lidských hrdinů.
Drsnej Brouk mi přirost k srdci a rád se k němu budu vracet.