Sloni pro Prahu - Praha pro slony

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-85126-23-5

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-85126-23-5 88

Na jaře 2013 otevírá pražská zoo velkoryse pojaté Údolí slonů. Bylo vybudováno díky mimořádné investici Magistrátu hlavního města Prahy i darům téměř třiceti tisíc příznivců naší zoologické zahrady. Spolu se slonicemi Gulab a Shanti a sloním býkem Mekongem, kteří v Zoo Praha žili již dříve, se v něm návštěvníkům představí dalších pět slonů. Jednak Donna se čtyřletou dcerou Tonyou a se svým novorozeným slůnětem, jednak dvě mladé slonice, jež přiletěly ze Srí Lanky: Janita a Tamara. (Založil/a: alča87)

alča87
  23. 2. 2014, 14:31
Nádherné fotografie, milý doprovodný text. Zoologická zahrada v Praze je moje srdcová záležitost, takže na ni nedám dopustit. Ale kniha mi učarovala. Z textu i fotografií je cítit láska nejen ke slonům, ale k celé přírodě. Kniha stručně shrnuje historii chovu slonů v Praze (a že to nebylo vždy snadné), popisuje klikatou cestu k životu slonů v zajetí, který je neprezentuje jako atrakci, ale jako živé tvory, které musíme obdivovat. Milá je i zmínka a krásné fotografie o bezesporu zajímavé Srí Lance, která je důležitou součástí historie chovu slonů v Praze. Každý kdo má rád zvířata a chce si vychutnat krásné fotografie nejen ze zoologické zahrady, ale hlavně "divoké" fotografie by měl po této knize sáhnout.