Než usneš

Originální název: For du sovner

Motto - 2013
ISBN: 978-80-7246-733-4

Motto (2013) 978-80-7246-733-4 285

Seznamte se s početnou a poněkud výstřední rodinou Blomových – nesnesitelně sarkastickou pratetou Selmou, okouzlující, ale bláznivou matkou Anni, zoufale nešťastnou sestrou Julií a samotnou vypravěčkou Karin, která sice není krásná, ale zato umí zpívat a neodolatelně si vymýšlet. V Karinině magickém světě se nepozorovaně prolíná skutečnost, fantazie a iluze. Ze střípků svých vzpomínek, úvah a postřehů skládá mozaiku o lásce, manželství, nevěře, naději a tíživých i povznášejících rodinných poutech. (Založil/a: Laděnka Šušu)

Linn Ullmann Linn Ullmann
*09.08.1966

Illaa
  11. 3. 2015, 9:32
Tímto se mi autorka do vkusu tedy vůbec netrefila. Zmatené vyprávění o jedné rodině, která byla jako každá jiná, jen to bylo podané tak, že nic u nich nebylo normální. Absence uvozovek způsobovala to, že jste kolikrát netušili, jestli to vypravěčka opravdu vyslovila nebo to jsou jen její představy. Také je často děj vyprávěn někým jiným z rodiny, proto je celkový dojem velice chaotický.